Home 2017 January 20

Daily Archives: 20 January, 2017

Piro Ahmetaj nga inaugurimi Presidentit të 45-të SHBA

Nga Piro Ahmetaj* Paraprakisht, dëshiroj t'Ju shpreh mirënjohjen e sinqertë Bashkëkryetarit të Komitetit për Çështjet Shqiptare në Senatin e SHBA, Senatori Gery C. Peters, dhe...

Keti Bazhdari: Liberal apo konservator?

Nga Keti Bazhdari Një hapësirë pa trupa, quhet hapësirë boshe, një mënyrë të menduari pa filozofi, quhet kotësi dhe nëse për hapësirën trupat janë pjesë...

Foto/Nuk do ta besoni c’beri Xhorxh Bush ne ceremoninë e Trump!

E teksa po vazhdonte ceremonia e inaugurimit të presidentit Donald Trump, aty nuk mungoi as shiu. Madje nuk munguan as qeset që të përdoreshin kundër...

Dallimi i madh i inaugurimit të Obamas me atë të Trumpit sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara i Amerikës, Donald Trump, priste që në inaugurimin e tij të kishte numër rekord të pjesëmarrësëve. Megjithatë, shifrat tregojnë se...

Ish-zëvendëspresidenti i SHBA merr trenin për në shtëpi

Joe Biden u pa duke marrë trenin për në shtëpi. Tani ish-zëvendëspresidenti dhe gruaja e tij, Jill, u panë të premten në stacionin Union në...

Syri: Ish-gruaja e deputetit Peza në prokurori: U tregoj si i kemi bërë paratë,...

Duket se situata për deputetin socialist dhe ish gazetarin Alfred Peza, është komplikuar edhe më shumë. Përveç hapjes së një hetimi nga prokuroria, edhe ish...

80 ambasadorë amerikanë në botë japin dorëheqjen pas betimit të Trump

Pak minuta pas betimit të Donald Trump si Presidenti i 45-të i SHBA-ve, plot 80 ambasadorë amerikanë nëpër botë janë shkarkuar. Kjo vjen pas ultimatumit...

Plasin protesta të dhunshme në rrugët e Washington kundër Trump

Protesta të dhunshme janë zhvilluar në rrugët e kryeqytetit Washingtonit para dhe pas ceremonisë së inaugurimit të Donald Trump si President i SHBA-ve. Sipas Mediave...

VIDEO/ Nxirren të gjallë 5 persona nga hoteli i mbuluar nga orteku

Ndodh Mrekullia në Rigopiano. Ka ende të mbijetuar në hotelin e mbuluar nga orteku në malet Peskaras në Itali. Një grua dhe 4 fëmijë...

Pse kaq zell e nxit për shkarkimin e atasheut ushtarak te Shqipërisë në Ankara!?

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, duket se ka shkarkuar nga detyra atasheun ushtarak në Ankara, Razije Mehmeti. Sipas njoftimit kjo ka ndodhur per shkak...