Home 2017 January 22

Daily Archives: 22 January, 2017

20 JANARI NJE GRUSHT NE STOMAKUN E EUROPES

Nga 24ore.it --- A eshte 20 Janari nje "grusht në stomak" që do ta trondise apo do t'i shërbejë Evropës për të marrë veten nga "autizmit"...

Trump duhet të kalojë Vettingun dhe Posten e LSI…!

Nga Ylli Dylgjeri Nuk dërgohet Telegrami pa kaluar në sitën e Vettingut! Siç po duket, kjo mbetet një nga arsyet e forta që Telegrami i...

9 rrathët e përbërësve të dashurisë

Pergatiti Jonida Salku Brenda kufijve të dashurisë që ndjejmë ka një përbërje prej nëntë rrathësh, ku secili prej tyre përfaqëson një pjesë thelbësore të vetes....

Dështimi i politikës dhe elitës intelektuale

Pushteti e bën të korruptueshëm edhe elitën politike, por edhe atë intelektuale që i shërben elitës politike, siç po ndodhë në Kosovë. Këtë si...

Shtëpia e Bardhë zbardh platformën e Trump me botën

Në seksionin e faqes së Shtëpisë së Bardhë zbardhet dhe thelbi i politikë së jashtme të Donald Trump, i cili ka një thelb të...

In Kosovo manifestanti chiedono la liberazione dell’ex primo ministro Ramush Haradinaj

In Kosovo manifestanti chiedono la liberazione dell’ex primo ministro Ramush Haradinaj tramite delle proteste pacifiche. Infatti, sabato 21 gennaio in circa quattromila persone hanno manifestato...

Alarmohet Greqia: Incidenti me trenin serb i solli Shqipërisë armatim nga SHBA-ja

Situata në rajonin e Ballkanit sa vjen edhe përkeqësohet. Teksa ditët e fundit është vënë re një përplasje e fortë mes Serbisë dhe Kosovës,...

Edi Rama, mos pyet per Presidentin Trump kur ke Mbretin Elvis!

Nga Arian Galdini Inaugurimi i Presidentit te 45 te SHBA, nuk perben lajm per Edi Ramen. Tek e fundit, e kush eshte ky Trumpi? Cun tirone...

Ja cfarë kishte në kutinë që zonja e parë e SHBA-ve Melania Trump i...

Të premten u zhvillua ceremonia e Inagurimit të presidentit më të shteteve më fuqishme të botës Donald Trump. Paraditen e 20 janarit ish presidenti Obama...

Ja si mund të jetë “lufta e politikave tatimore” në zgjedhjet 2017

Nga Kasem Seferi Përkufizimi klasik i ligjit thotë: “Një ligj është një detyrim i mbështetur nga një ndëshkim shtetëror.” dhe ligjbërësit dhe gjykatësit shpesh pyesin:...