Home 2017 January 26

Daily Archives: 26 January, 2017

Ja si u realizua fotoja “provokuese” ndaj Greqisë

Ndërsa në Athinë vazhdojnë akuzat dhe idetë mbi arsyet e realizmit të fotos së 7 ushtarëve me origjinë shqiptare dalin detaje të reja mbi...

Berisha: Aneksimi i Kosovës fut në luftë të gjithë shqiptarët

Sali Berisha ka thënë se nëse Serbia do ta aneksonte veriun e Kosovës atëherë të gjithë shqiptarët do të ishin në luftë Gjatë një interviste...

25 vite burg për vrasje, Gjykata shpall pafajësinë e tij. Reagimi i tij emocionon...

Janë të shpeshta rastet kur persona të dënuar pretendojnë pafajësinë edhe pse gjenden në burg. Ka të tjerë që pasi kryejnë një pjesë të...

Durimi si kurrikulum i jetës!

Nga Nikolin MIRIA Jetojmë në një kohë me një ritëm të shpejtë, gjithçka e duam menjëherë e nuk jemi në gjendje të presim askënd e...

Shefi i NATO-s nervozon Serbinë dhe Rusinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është i bindur që edhe Shtetet e Bashkuara do e pranojnë anëtarësimin e Malit të Zi në...

Donald Trump flet për Kosovën:

Teksa mediat serbe po i bënin qejfin vetes së tyre dhe po i vardiseshin presidentit amerikan Donald Trump, sikur ai ka thënë se populli...

Balla, sherr me deputeten e PD-së: O Zot! Kush të ka sjellë ty këtu?

Kreu i Komisionit Hetimor për CEZ-in, Tulant Balla ka debatuar me deputeten demokrate Liljana Elmazi në lidhje me thirrjen e një dëshmitari. Në debat e...

SHBA trondit gjyqtarët e prokurorët, u bllokon vizat

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka revokuar vizat jo-emigruese për disa gjyqtarë dhe prokurorë shqiptarë pasi ka dalë në përfundimin që këta zyrtarë nuk...

HASHTAG: Thellohet skandali – Vlahutin firmosi dhe kontratë qiraje, 8 mijë euro në muaj...

Ndërsa ambasadorja e Delegacionit të BE-së Romana Vlahutin është në epiqendër tëskandalit për blerjen e vilës luksoze të Delegacionit të BE-së në shumën e 1.6...

Rikthehet i ftohti, ulen temperaturat në fundjavë

Sipas Meteoalb, oret vijuese do te dominohen nga moti i kthjellet dhe vranesira te lehta. Neser vranesirat do te jene me teper te pranishme...