Home 2017 January 30

Daily Archives: 30 January, 2017

Rikthimi i faktorit shqiptar në IRJ të Maqedonisë

Nga Arsim Sinani* Ali Ahmetit elektorati shqiptar ia hoqi fuqinë vendimmarrëse, duke ia treguar vendin e vet dhe i tha se autoritarizmin e tij më...

Lapsi.al: Vendimi që Rama e mori në 30 dhjetor pa u mbledhur fare qeveria?

Gjatë konferencës së sotme për shtyp, ministri i shkarkuar Ylli Manjani ka treguar edhe një skandal tjetër qeveritar, që vendimet merren edhe pa prezencën...

Rrëfimi i babait: Ergi i urrente motorët! por… Dhimbja duhet kthyer ne force!

Dy muaj pas vdekjes tragjike të Ergi Dinit, këngëtarit 22-vjeçar nga Shkodra që humbi jetën më 21 nëntor të 2016-ës së bashku me shokun...

Lugina e Preshevës dhe shkëmbimi i territoreve!

Nga Skender Jashari Në medie filloi një debat, mbi çështjen e shkëmbimit të territoreve, ku është laku edhe Lugina e Preshevës. Kjo temë në aspektin...

Nje apel për dashnoret e ministrave, drejtoreve dhe gjyqtareve!

Nga Bujar Zhuri Thirrje miqesore per ju dashnoret e politikaneve tane ,ministrave e deputeve te kesaj qeverie e te ketij parlamenti! Ju drejtohem juve, dashnoreve te...

Ministrat që flenin me dashnoret te resorti i Balilit? Shërbimet e huaja i kanë...

Ndër akuzat e shumta që ministri i shkarkuar Ylli Manjani bëri sot ndaj qeverisë dhe kryeministrit Rama, ishin edhe ato për lidhjet e disa...

Raporti i KE për Shqipërinë: Mjaft me shfaqje! Luftoni krimin dhe korrupsionin.

Komisioni i jashtem i Parlamentit Evropian ka nisur diskutimet dyditore rreth raportit të eurodeputetit Knut Fleckenstein për ecurinë e reformave në Shqipëri. Në paraqitjen e...

Dylgjeri: Motivacioni për shkarkim te Manjanit, dukej i shkruar për ministren Felaj dhe Fatmir...

Nga Ylli Dylgjeri Te paktën mos e fyeni profesionalisht... Në shkresën e shkarkimit te siguruar nga ‘News 24’, dhe firmosur nga Kryeministri Edi Rama thuhet: “Në funksion...

Sali Berisha: Rama dhe Meta, “Hajdutët e Shtetit”

Ish kryeministri Sali Berisha ka dhënë sot një intervistë për gazetaren e AbcNeës, Merita Haklaj, ku ka komentuar shkarkimin e Manjanit dhe zhvillimet brenda...

Basha: Rama peng i krimit, Meta peng i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar sërish Kryeministrin Edi Rama se po ndan pushtetin me krimin dhe këtë e vërtetoi më së...