Home KRYESORE Shtyhet sërish seanca, Shullazi nuk shkon në Gjykatë

Shtyhet sërish seanca, Shullazi nuk shkon në Gjykatë

0

Emiljano Shullazi dhe të dyshuarit si pjesëtare të bandës së tij, bashkë me avokatët e tyre, detyruan gjykatën të shtyje për të 12-ten herë seancën gjyqësore të ballafaqimit dhe pyetjes së dëshmitarit të mbrojtur Ylvi Beqja.

Ky i fundit ishte i pranishëm në sallën e gjyqit, gati për të dëshmuar, shkruan ABCNews. Por, Emiljano Shullazi nuk u paraqit, për shkak të raportit mjekësor. Ne seance nuk ishin as avokatët mbrojtës, për të cilët Gjykata tha se do t’i kerkoje Dhomës Kombëtare të Avokatisë marrjen e masave disiplinore. Seanca e rradhes u caktua ne 3 mars./lapsi.al

Share:
Reklama juaj