Home 2017 March

Monthly Archives: March 2017

Boçi: Klanet e drogës gati për të blerë zgjedhjet, Duka: S’mund të ketë zgjedhje...

Sot ne emsionin Versus ne Report Tv te gazetarit Artur Nura eshte debatuar mbi krizen politike ne vend dhe zgjidhjet e mundeshme. te ftuar...

LEDI SHAMKU: LE DUE VITE DI TULLIO DE MAURO

Di Ledi Shamku Oggi è il compleanno di Tullio De Mauro. Questo mio nuovo libro, dedicato a lui, esce dalla tipografia proprio oggi, come un modesto...

Në kafen e mëngjesit

Nga Jeta Toçila Më thuaj, çfarë bisedon çdo ditë në kafen e mëngjesit? (Përveç rasteve kur i kushtohesh telefonit tënd). Ti flet për punën, për...

Po na shajnë me dy turne !

Nga Ylli Dylgjeri Poshtë Qeveria, O hajdutë, etj, etj. Kështu më thërret në dritare ky njeri i mjerë, në foton e botuar më poshtë.Thërret e nuk...

Sa afër dhe larg zhvillimit është tregu ynë kapital?

Nga Dr. Sorina Koti* Zhvillimi i sistemit financiar shqiptar, edhe sot pas 20 vitesh, funksionon vetëm me një degë të saj, sistemin bankar, ku tregu...

Mithat Havari: ja ç’mendoj unë për dekoratën e larte qe mori Rama ne France

Nga Mithat Havari Meqenese jetoj ne nje vend demokratik dhe sovran ku fjala e lire sundon , me lejoni te shpreh opinionin tim rreth dekorates...

A ka te drejte Spartak Braho kur thote: Rama gaboi që solli PDIU-në në...

Kur na ndanin vetëm 3 ditë nga 1 Prilli, kur katër vite më parë PS dhe PD nënshkruan koalicionin parazgjedhor, një nga eksponentët kryesorë...

Dhimitraq Janji: Meqe protestova. Neser duhet te shkoj ne prokurori…

Nga Nisma Thurje "Une jam Dhimitraq Janji. Jam 62 vjec dhe jetoj ne Verri te Fierit. U zgjova sot ne mengjes dhe zbulova qe jam...

Më tërboi djali me pyetje për cicat e Mamicës, zogun e Tunës dhe bythën...

Nga Armir Shkurti Një natë në plazh kishte një tip fejese. Nja gjashtëdhjetë shqiptarë që kërcenin me DJ. Marr policinë: - Më falni, këtu ku jam...