Home 2017 March 7

Daily Archives: 7 March, 2017

Kur djajtë hiqen si ëngjëj!

Nga Enriko Ceko Në ditët tona ka shumë djaj që vërtiten çdo ditë përreth nesh dhe që me mjete, metoda, mënyra e teknika nga më...

Rrëfimi i djalit të Daut Hoxhës: Vrasja e tim eti që shkaktoi luftën italo-greke

Kanë kaluar 77 vjet nga vrasja e Daut Hoxhës, një vrasje që shkaktoi luftën italo-greke. Djali i tij, Ibrahim Hoxha në një intervistë ekskluzive për...

Kongresmeni amerikan: Rrezik rus për Maqedoninë

Rusia mund të përfitojë nga paqëndrueshmëria politike në Maqedoni për të tentuar rimarrjen e një pjese të territorit të Ballkanit që humbi pas kolapsit...

Orban: Refugjatët, ‘kalë troje’ për terrorizmin

Parlamenti hungarez mbështeti bindshëm projektligjin për të detyruar ndalimin e të gjithë azilkërkuesve në kampet që do të ngrihen në kufijtë jugorë të vendit,...

Frika” nga numrat e vegjel zhvendoset nga Opozita tek Mazhoranca

Nga Artur Roshi Para datës 18 shkurt kur opozita po organizonte protestën termi "frikë" ishte ankthi i kesaj proteste."Frika" shoqëroi drejtuesit lokalë të bllokut opozitar...

Blerina Braka: Çohuni të gjithë për Belën

Këngëtarja e njohur dhe shumë seksi Blerina Braka ka publikuar këngën e saj më të re, “Çohu”. E cila është një këngë ritmike dhe...

Trump: Rusia për tetë vite “mundi” Obamën, e mori Krimenë

Presidenti Shteteve të Bashkuara, Donald Trump para pak minutash ka lëshuar një deklaratë në rrjetin social Twitter. Në këtë status ai thotë se Rusia ka...

Bravo zoti Rama! Nëse nuk di, pyet o burrë!

Nga Enver Bytyçi Mbrëmë përmes një interviste të zëdhënësit të BDI-së në Maqedoni, Artan Grubi, mësuam se marrëveshja e partive politike shqiptare na qenka firmosur...

Nano: Çfarë do u them qytetarëve nga çadra e lirisë

Publicisti Mustafa Nano, njëherësh një nga zërat më kritikë ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, tregon arsyet e kërkesës publike ndaj Lulzim Bashës, për të qenë...

Ish Ambasadori ynë Mucaj jep alarmin: Po mbyllet Qendra Kulturore Shqiptare Turqi!

Nga Genci Mucaj* Qendra e Kulturës Shqiptare në Ankara në prag të mbylljes!? Miq të nderuar, Me keqardhje të çdo shqiptari, që i thotë vetes i tillë,...