Home 2017 March 8

Daily Archives: 8 March, 2017

Il dentista Tepelena: La maggior parte dei pazienti nelle nostre chliniche in Albania sono...

Artur Nura - Un caro saluto agli ascoltatori di Radio Radicale a cui propongo per la rubrica Albania Italianofona un'intervista con Dr. Fehmi Tepelena,...

8 Marsin tim ua kam falur burrave!

Nga Jonida Salku Desha ta mbaj për vete, por ishte e pamundur të gjeja 1 sekondë kohë për të. Dola në mëngjes dhe nuk ndryshoi...

Kosova, Ushtri të monitoruar nga NATO

Nga Azem Parllaku NATO dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë dalë hapur kundër nismës për shndërrimin e njëanshëm të FSK-së në ushtri.Projektligji i iniciuar...

Koalicioni Opozitar zgjeron aksionin për zgjedhje te lira

Në tryezën e sotme Koalicioni Opozitar ka vendosur ngritjen e Kuvendeve Qytetare Për Zgjedhjet e Lira dhe të Ndershme anembanë Shqipërisë, me përfaqësues të...

Krijohet Grupi i Miqësisë Itali –Kosovë në Parlamentin Italian

Tani e tutje Kosova do të ketë një derë të hapur edhe në të dyja dhomat e Parlamentit Italian. Të martën, me 7 mars,...

Pa takimit me ambasadorin Lu, Basha mbledh aleatët në selinë blu

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu koalicionin opozitar. Mësohet se në takim do të diskutohet për protestën e opozitës dhe...

FALEMINDERIT QË NA BËRE GRA, O ZOT! UNË DHE JU GRA

Nga Rita Petro Kemi një gjë katërcipërisht të përbashkët VAGINËN, dhuratën hirëplotë që na e fali Zoti; Edhe kur na e pështyjnë, njollosin e përbaltin Kemi një gjë...

Analiza ekonomike e pronës dhe gjendja e të drejtave të pronës në Shqipëri

Na Kasem Seferi Gjithnjë “lajmi/lajmet” sjellin, nëpërmjet medias së shkruar dhe elektronike, “sihariqin/sirahiqet” se përse jemi këtu ku jemi dhe nuk jemi atje ku duhet...

Gazetarja Ida Nurce i uron babait: Gëzuar 8- marsin…!

Nga Ida Nurce Une sot dua te urroj babin. Po po, babin. E di qe tingellon cuditshem, ndoshta mund te me merrni edhe per te...

Maqedonia-Perendimi, Rusia dhe Shqiptaret

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Kriza e Maqedonise ka marre permasa shume serioze. Ajo po kercenon perhere e me shume ekzistencen e ketij shteti. Shkaktare...