Home 2017 March 9

Daily Archives: 9 March, 2017

DUKE PRITUR SHPËTIMTARIN

Nga Kliton Nesturi Hm! Njeriu është i çuditshëm!... Megjithëse natyra (dikush mund të thotë edhe Zoti), e ka pajisur me mjaft dhunti të çmuara si...

Na ishte një herë “E bukura dhe Bisha” dhe bota e instagramit !

Nga Jeta Tocila Shkurti Ndërsa po shihja bashkë me djalin e vogël filmin e animuar “E bukura dhe bisha”, fillova të mendoj për të bukurën...

Video / Gazetarit i bie të fikët në transmetim live, panik në studio

Gjatë transmetimit live në televizionin shtetëror turk, “TRT Haber” gazetarit Abdulkadir Unal i ra të fikët duke u rrëzuar nga karrigia në një emision. Së...

Deklarata bombë e presidentes kroate: “Nuk do të heq b… para serbëve”!

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, ka thënë për stacionin privat televiziv RTL të Kroacisë se mbështetja për fashizmin nuk është në rritje në vend, duke...

Vuante nga depresioni, vetëvritet 26-vjeçari në Rrogozhinë

Një i ri 26-vjeçar i ka dhënë fund jetës tragjikisht, duke u vetëvrarë me armë zjarri në shtëpinë e tij në Rrogozhinë. 26-vjeçari me iniciale...

Rusia po shfrytezon kudo zgjedhjet per ekspansion

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Zgjedhjet politike duket se po perbejne momente shume te pershtatshme per ndermarrje ofensive te ekspansionit te gjeopolitikes Ruse. Ne Evrope duket...

Unë kam Profetin tim!

Nga Jonida Salku Bota tani nuk po rrotullohet, thjesht po sillet si një lëmsh pa fill, pas të cilit nuk rendin macet, porse tufa lukunish. Një vend shqiponjash mezi...

Shqipëria si Republikë e re e Ndërgjegjes?

Nga Arian Galdini Në 50 vite diktaturë komuniste të gjitha pushtetet politike, institucionale dhe individuale i kishte zaptuar Partia e Punës me Byronë Politike. Në...

Albania e Kosovo Opportunità per Imprese Lavoro, Sviluppo.

Convegno a Bari il 22 Marzo Vicine all’Italia e ponte naturale verso l’area dell’Est europeo, l’Albania e il Kosovo hanno un’economia in continua crescita, un...

Kristian-Demokrati Muslia: Ku po na con kjo opozite?

Nga Dhimiter Muslia Degjojme shpesh nga cadra e bulevardit fjalet republike e re nga goja e Bashes. Per c'far behet fjale? A besohet se behet...