Home 2017 March 10

Daily Archives: 10 March, 2017

Pse po e “kundërshton” Amerika, krijimin e ushtrisë së Kosovës?!

Nga Fadil Maloku Është indikative, por, kujtoj edhe pak shqetësuese mënyra se si Amerika dhe Bashkësia ndërkombëtare për herë të parë, po e “kundërshtojnë” një...

Accordo per la realizzazione di uno stabilimento farmaceutico in Albania

Di Luca Fiore Oggi il Presidente del Cda di BioDue ha firmato accordi per la costituzione al 50% di una Joint Venture con Fufarma Albania...

Rrëfehet kosovari që bëri masakrën në Gjermani

Sipas informacioneve te gazetës gjermane “Del Spiegel”, i dyshuari Fatmir H., iu ka thënë hetuesve se ka vepruar i vetëm dhe ka shpresuar se...

Gazetari Dyrnaja pyet: Kush po i vret shqiptarët, pa luftë me një bilanc lufte!?

“Kush po i vret shqiptarët, pa luftë, por me një bilanc lufte çdo vit?” Kjo është pyetja që ngre gazetari i Top Chanel këtë...

15 arsyet pse myslimanët nuk e hanë mishin e derrit!

Fakti se konsumimi i mishit të derrit është i ndaluar në Islam tashmë dihet, por pikat e mëposhtme shpjegojnë arsyet dhe aspektet e këtij...

Shpërthen Maks Velo: Lidhja e Shkrimtarëve ishte një organizatë kriminale! Pse Agolli nuk vrau...

Maks Velo është një ndër intelektualët e dënuar nga diktatura komuniste, pas vitit 1973. Si piktor, apo si arkitekt, Maks Velo, falë edhe “ndihmës”...

Ermal Meta sukses të pandalshëm, tashmë pjesë e emisionit të njohur

Mesa duket, fama e këngëtarit shqiptar Ermal Meta tashmë po rritet dita-ditës, pas suksesit që arriti në Sanremo. 36-vjeçari është ftuar për të qenë pjesë...

Rrihet me grushta laboranti në Fier!

Ilir Alushaj, 39 vjeçar, banues i lagjes “29 Nëntori” u paraqit në Drejtorinë Shëndetësore me fëmijën e tij të sëmurë. Ai do të kryente...

Skandal/ Kryetari i Bashkisë rreh mësuesin në mes të qytetit

Përmes një denoncimi të publikuar në faqen e tij në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha akuzon kryetarin e bashkisë së Poliçanit, i cili sipas tij,...

Sulmi me sopatë në Dusseldorf, autori një 36-vjeçar nga Kosova

Policia gjermane e ka konfirmuar se personi që sulmoi 9 persona me anën e një sëpate, në stacionin qendror te trenave në Dusseldorf të Gjermanisë,...