Home 2017 March 15

Daily Archives: 15 March, 2017

Ushtria e Kosoves: Ide e mire, por e parakoheshme

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Prej disa ditesh Kosova eshte perfshire ne debat lidhur me iniciativen e Presidentit Hashim Thaci per transformimin e Forcave te...

Miqte e mi, durimit i erdhi fundi! MosMaPrekDyrrahun

Nga Aulon Kalaja Neser, dite e enjte, date 16 mars, ora 22:00, le te mblidhemi ne Durres, tek "Torra Veneciane", per t'a gdhire aty gjithe...

Ermelinda Meksi hedh poshtë Fake News te Tiranes: Nuk kam asnjë lidhje me të...

Zonja Ermelinda Meksi, një emër i njohur dhe me integritet të lartë politik që ka dy vite që kontribon në organizmat ndërkombëtare ka hedhur...

Maqedoni/ Lëvizjet e partive për të zgjedhur kreun e Kuvendit

Partitë politike kanë nisur konsultimet mbi mënyrat e thirrjes së seancës së Kuvendit të Maqedonisë, të paktën për të zgjedhur kreun e Kuvendit dhe...

Italia gjobit me 2 mln euro biznesmenin shqiptar per mos pagese taksash

Një biznesmen shqiptar është dënuar me një gjobë milionëshe në Itali. Shteti italian ka gjobitur me 2 milionë euro biznesmenin shqiptar Eduard Byku, 36 vjeç....

Macedonia: il Presidente Ivanov si rifiuta per la seconda volta di dare l’incarico a...

Da Exit.al Il Presidente della Macedonia Gjorge Ivanov ha annunciato di essersi di nuovo rifiutato di dare al leader dell’opposizione Zoran Zaev il mandato per...

Proseguono i lavori per l’IPA CBC Italia-Albania-Montenegro

Di Domenico Letizia Dopo l’evento svoltosi a Bari il 6 marzo 2017, sui lavori dell’Interreg IPA CBC Italia-Albania-Montenegro, l’Associazione di “Amicizia Puglia Montenegro” presieduta da...

Lu komenton ndryshimet në qeveri: Ja çfarë presim nga Xhafaj

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë Donald Lu tha sot se pret që ministri i ri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i emëruar pak...

Përgjegjësia e politikës dhe e medias në vërtetësinë e një lajmi

Nga Carlo Bolino Lajmi i 1.400 konteinerëve me mbetje italiane të zhdukura në Shqipëri vazhdon të alarmojë opinionin publik dhe debatin politik. Mjaftoi që lajmi...

Maqedoni, shqiptarët si “pjesë” e problemit

Nga Azem Parllaku Acarimi i përplasjeve politike në Maqedoninë fqinje, mund të dalë jashtë kontrollit, duke i rritur më tej tensionet etnike në një Ballkan...