Home 2017 March 18

Daily Archives: 18 March, 2017

Kongresi amerikan: Shqipëria rrezikohet nga Rusia

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në...

I mbijetoi infarktit, Artan Lame: Si u ktheva sërish nga ajo botë!

Një vit më parë, Artan Lame i mbijetoi një goditje në zemër e cila mund të kishte qenë fatale për jetën e tij. Kur...

Këshillë dietetike: MOS HA MUT SHUMË. Është më e mirë se dieta Ducan!

Nga Armir Shkurti* Truri dhe Bytha, dy shokë fëmijërie takohen pas kaq e kaq vjetësh. T me shumë shumë rrudha. B, dikur e palarë, e...

Kreshnik Collaku: Nuk kam patur mbeshtetjen, financime nga Soros.

Kreshnik Collaku, kreu i departamentit te politikes se jashtme ne PD ne nje shenim ne Facebook thote se dy gazetat pro qeveritare kane botuar dhe...

Tronditese, 11-vjeçarja sjell në jetë fëmijën e saj të parë

Një vajzë e moshës 11 vjeçare është bërë nëna më e re në Britaninë e Madhe. Vajza, emri i së cilës është mbajtur sekret,...

Aktori del nudo për herë të parë në Teatrin Kombëtar…

Dikur është prezantuar si këngëtar, e ndërsa sot ai do të jetë aktori kryesor i shfaqjes “Equus”. Igli Zarka ka qenë konkurrent në “X-Factor”...

Gjermania ‘kërcënon’ ministrat turq…

Gjermania ka kërcënuar politikanët turq se do t’ua ndalojë paraqitjet publike. Ky është zhvillimi i fundit në përshkallëzimin e tensioneve në mes të Ankarasë...

Trump mbështet NATO-n dhe kërkon zgjidhje paqësore për Ukrainën

Presidenti amerikan Donald Trump theksoi dje gjatë takimit me kancelaren Angela Merkel se i jep një mbështetje të fortë NATO-s. “Ia kam përsëritur kancelares Merkel...

Kryemadhi: Po cenove ëndrrat edhe shpresat e një maturanti ke cenuar shpresat dhe të...

Lëviza Rinore për Integrim zhvilloi një takim me maturant të qytetit të Lezhës. Pjesë e këtij takimi ishte edhe deputetja e Lëvizjes Socialiste për...

Ministrja Nikolla: E dashur Monika, ti e di fare mirë ka qenë një proces...

E dashur Monika, Dëgjova me habi prononcimin tënd kundër praktikës së re të Maturës Shtetërore! E mirëkuptoj klimën e vigjiljes së fushatës, ashtu siç mirëkuptoj çdo...