Home 2017 March 19

Daily Archives: 19 March, 2017

Rama: Zgjedhjet në 18 qershor, edhe pa Partinë Demokratike!

Edi Rama tha sot se është gati të hyjë në zgjedhjet e 18 qershorit kriza është artificiale. “Një eventualitet i tillë më dhemb seriozisht shumë,...

Po të isha sot në vend të Bujar Nishanit…

Nga Armir Shkurti Nëse sot do të isha President i Republikës unë personalisht do të zgjidhja moralin dhe dinjitetin para kushtetutës. Teksa në orën 18...

Kohë e pisët

Nga Samet Zagradi Kafene të mbushura me njerëz që justifikojnë veten se po bëjnë dicka. Pinë dhe rrinë kot. Dashuria është jashtë mode tashmë, është...

Presidenti Nishani: Situata politike e tensionuar, Xhafa nuk duhet të jetë ministër…

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani flet për ndryshimet në qeveri. Ai thotë se situata politike është mjaft e tensionuar, opozita jashtë kuvendit kërkon zgjedhje...

Mjegulla e diplomatëve në Maqedoni dhe agresiviteti Rus

Nga Selimi Ibraimi Ministria e Jashtme e Rusisë, si pjesë e aktiviteteve në rritje në Ballkan, ka lëshuar disa deklarata për zhvillimet e fundit politike...

KUSH FSHIHET PAS SULMEVE PER “GRUPE ARMIQESORE” DHE “TEORI KONSPIRATIVE” NE OPOZITE!

Nga Besnik Aliaj Koncepti i "grupit armiqesor" dhe "konspiracionit" eshte i vjeter sa njerezimi, por ai u institucionalizua ne 1789 gjate Revolucionit Francez kur u...

Debatet PS-LSI, Basha: Boll me shfaqje, Meta patericë e Ramës

Përplasjet në distancë ditët e fundit në koalicionin qeverisës mes PS dhe LSI, kryetari i PD, Lulzim Basha nga çadra para Kryeministrisë i ka cilësuar si...

Neritan Ceka del në krah të kreut të LSI në Fier!

Arkeologu i njohur, ish themeluesi i PD-së, ish Kryetar i Aleanca Demokratike, Neritan Ceka u shfaq sot në krah të Kryetarit të Lëvizjes Socialiste...

Ngjela: Kush do ta fitojë luftën për historinë europiane të Shqipërisë?

Nga Spartak Ngjela Shqiptarët, në aleancë me Amerikën, apo orienti me yxhymin e sikletosur të Sali Berishës? l. Asnjë mendje e kthjellët nuk mund ta mendojë që...

“Pse burrat zgjedhin bibat” e Iva Tico, i kujton Sadije Berishes jeten e saj!

Pas një shkrimite  Iva Tiços "Pse burrat zgjedhin bibat" duket se i ka kujtuar historinë e jetës te Sadije Berishës. Ajo nuk ka nguruar ta...