Home 2017 March 21

Daily Archives: 21 March, 2017

Sqarimi i Berishës: A i kërkova qeveri teknike ambasadorit Lu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një sqarim pas lajmeve se në takimin me ambasadorin amerikan Donald Lu nuk i ka kërkuar krijimin e një...

Debati në emisionin ”Versus”, Pro dhe Kunder Dekretit Nishani per Fatmir Xhafaj

"Shpjegimet që dha presidenti Nishani gjatë dekretimit të Fatmir Xafajt si ministër i Punëve të Brendshme ishin falje ndaj opozitës. Ai ka qenë në presion nga opozita...

Gaqo Apostoli shkruan pasi del nga spitali: Ne saj tuaj nuk ika larg!

Nga Gaqo Apostoli Të dashur Miqtë e Mi, Ju kërkojë ndjesë për shqetësimet që Ju shkaktova këto ditë, por i mbyllur në dhomën e spitalit, në...

Basha ti tregoi gjithshka amerikanëve!

Nga Ylli Dylgjeri Nëse Rama doli lakuriq në plazh, aty ku edhe dilet, Basha duhet tu dalë lakuriq amerikanëve!!! Tu tregojë gjithshka.Të mirë, e të ligë.Të...

Senatori Republikan McCain pergezon ministrin Bushati.

Senatori Republikan McCain ka bërë në rrjetin social Twiiter në vijim të takimit me Ministrin BushatI: "Takim shumë i mirë me Ministrin e Jashtëm Ditmir  Bushati:...

“Ca skica”

(C) Jonida Salku Skica e parë - Sytë: Në mes të dilemës së lexueshmërisë, kupton se ndër të numërueshmit me gishtat e dorës, janë ata që njihen mbetës...

A do hyjë LSI në zgjedhje?

Nga Qamil Xhani A do shkojmë në zgjedhje me 18 qershor si ditë feste apo në betejë ku përplasjet do jenë të egra, aq sa...

Adem Jashari, Çelo Mezani dhe Shpëtim Idrizi në Prekazë!

I dashuri shejtan-budallai im! Duke parë fotot e tua në një vizitë në kullën e Shqiptarisë në Prekazin e Jasharëve, nuk mund të rrija pa...

Vendimi i Gjykatës së Hagës për Kosovën dhe pengmarrjet e Ramush Haradinajt

Nga Mal Berisha Drejt Hagës për Shpalljen e Ligjshmërisë së Pavarësisë së Kosovës. Atë ditë të 21 korrikut të vitit 2010 po udhëtoja nga qendra e...