Home 2017 March 23

Daily Archives: 23 March, 2017

Zbulohet dokumenti, si refuzoi Visar Zhiti të bashkëpunojë me Sigurimin e Shtetit

Pas deklaratës së presidentit Bujar Nishani, sipas të cilit, një ish i përndjekur politik me inicialet P.V. i ka thënë se Visar Zhiti ka...

Angazhimi i SHBA-së në Ballkan, është jetik.

Është e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara të thellojnë angazhimin e tyre në Ballkan, në një rajon që përballet me kërcënime nga terroristët, si...

Collaku: “Rama per here te dyte pjese e fushates Anti Trump!”

Nga Kreshnik Collaku* Ka disa dite qe ka shperthyer nje sulm mediatik i paprecedente i Demokrateve amerikane kundra Presidentit Trump. Fushata mediatike synon te rrenjose ne...

“KY NUK ËSHTË NDRYSHIMI I KLIMËS. KY ËSHTË NDRYSHIMI I GJITHËÇKAJE.”

Nga Edlira Durmishaj 23 Marsi është Dita Botërore e Metereologjisë, shkencës që studion dukuritë e atmosferës duke përfshirë ligjet fizike, kimike, dinamikat dhe impaktin që...

Rusët, sulm informatik nga Shqipëria dhe Maqedonia

Qershorin e vitit të kaluar, “Huffington Post” raportoi se një sërë faqesh Facebook-u nga mbështetës të Bernie Sanders po kontrolloheshin prej hakerave të huaj...

Tahiri e Nikolla nesër në Prokurori, dëshmi për Emiljano Shullazin

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri do të paraqitet nesër paradite në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për të dëshmuar lidhur me hetimet që po...

NJE LEKSION JETE MUND TA MARRIM DHE PREJ FEMIJEVE TANE

Nga Rita Petro BEFORE SUNRISE...BEFORE SUNSET Sofi e dashur...ne fare pak fjale ke dhene nje leksion jete ndonese ke pak qe e ke filluar ate...njerezit shpesh...

Rama i LSI për kanabisin: Nuk ka vend të jemi krenar, asgjësimi jo sipas...

Në seancën plenare të ditës së sotme nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka vazhduar me shqetësimin e tij për çeshtjen e kanabisit në vend. Në...

Fatmir Xhafaj dhe “loja e Edi Ramës” ndërmjet Berishës dhe Metës

Hapi i parë ishte dekretimi i kandidaturës së Fatmir Xhafajt, nga ana e Presidentit Nishani. Dekretim i përfolur, si produkt i një Marrëveshjeje të...