Home 2017 March 25

Daily Archives: 25 March, 2017

Dai Trattati di Roma allo stato di Diritto

Di Domenico Letizia* L'Europa celebra i sessanta anni dalla firma dei Trattati di Roma, ma mai prima d'ora l'Europa delle patrie rischia di tradire la...

Kanaçja që zgjoi publikun…

Nga Ylli Dylgjeri Ka ngjallur shumë bujë dhe pikëpyetje ndalimi i shtetasit izraelit në Rinas, i cili po largohej nga Shqipëria me një valixhe-aparaturë të...

Filmi shqiptar dhe urrejtja ndaj tij…!

Nga Kujtim Gjonaj, Kineast Ka disa kohe qe ka nisur nje fushate e terbuar ne median e shkruar dhe ate televizive kunder filmit shqiptar? Perse ky...

KQZ: Partitë të dorëzojnë raportet financiare vjetore brenda 31 marsit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, kërkon që partitë politike të dorëzojnë raportet financiare vjetore pranë KQZ brenda31 marsit. Drilona Hoxhaj, zëdhënëse e KQZ, në një dalje...

Come sarebbe il Parlamento con un sistema di voto proporzionale?

Di Exit.al Nonostante le promesse del Primo Ministro Edi Rama che dice di essere disponibile a rivedere la legge elettorale, le probabilità che questo avvenga...

Pajisja e pergjimit/ Lihet i lirë izrealiti, por nuk mund të largohet nga Shqipëria!

Izraeliti Yoram Frig është lënë i lirë pas mesnate dhe do të ndiqet në gjendje të lirë. Të enjten e kaluar ai u ndalua...

Tillerson e viziton NATO-n, pas zemërimeve për mungesë në një takim

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, do ta vizitojë NATO-n në Bruksel javën e ardhshme, pas zemërimeve që shkakoi lajmi se ai nuk dotë...

Deputetja e PD, Qirici: #KorçaNgrihet

Nga Eleina Qirici Fasadat e Bashkisë shtrihen në Pedonale, Bulevard Republika, tani dhe në sheshin e Pazarit pa pazar. Zonat, lagjet dhe rrugët e tjera të...

Majlinda Bregu, një letër për njerëzit e vegjël që s’duan Europën

Nga Majlinda Bregu Sot në Romë kujtohet 60 vjetori i Traktatit të Romës, zanafilla e krijimit të Bashkimit Europian. Burrave te mencur të asaj kohe iu...

Lavrov paralajmëron perëndimin për situatën në Maqedoni, ja ç’thotë për ndikimin rus

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, paralajmëroi vendet perëndimore kundër destabilizimit të situatës politike në Maqedoni. Komentet e tij u bënë dy ditë pas vizitës...