Home 2017 March 26

Daily Archives: 26 March, 2017

Moisiu: Mazhoranca bie nëse LSI del nga koalicioni

Për ish-presidentin Alfred Moisiu kërkesa e opozitës për qeveri teknike është e tepërt dhe e parealizueshme. Në një intervistë me Adi Krastën, tek “E Diell”...

NDERIME DHE DENONCIME

Nga Sadik Bejko Kȅto ditȅ poeti V Zhiti reagoi ashpȅr ndaj Presidentit Nishani. Me kȅtȅ rast doli prapȅ nȅ shesh pȅrplasja e vjetȅr midis Presidentit...

PORTAT LINDORE TË MENDËSISË MAQEDONE DHE APATIA E PERENDIMIT

Në Shkup nuk është lexuar drejt përpjekja e Moskës për të intensifikuar luftën diplomatike me mjete të huazuara nga zhonglerizmi ekonomiko-energjetik. Dominimin e saj...

EMRAT/ 42 sponsorat “VIP” që dhanë 260 mln lekë për LSI

Në raportet financiare të dorëzuara në KQZ për burimet e parave gjatë vitit 2016, e vetmja parti parlamentare që ka dorëzuar listën e donatorëve...

Historia e djalit të vogël, që pa nënen t’i mbytet në Otranto dhe vetë...

15 vjet më parë Ermal Rrapushi, sapo kishte mbaruar liceun artistik. Vlora, qyteti i tij, iu shkatërrua para syve. Dhe bashkë me të edhe...

Disa pyetje për Lulzim Bashën Nga Elida Buçpapaj

Ju zoti Basha ishit në SHBA. Nga intervista tek Zëri i Amerikës folët në përgjithësi dhe opinionin nuk e informuat për asgjë. Bëtë vetëm zhurmuesin dhe...

Policia zbulon edhe 5 studente që punonin prostituta. Ja sa paguheshin:

Përveç vajzës 26- vjeçare që u kap në flagrancë duke ushtruar prostitucion me tre klientë njëherësh, Policia e Tiranës ka identifikuar edhe 5 vajza...

Rama: Harrojeni qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve!

Edi Rama i kërkon Partisë Demokratike të bëjë dhe kerkoje vetëm ndryshime te Kodit Zgjedhor. “PD ta harrojë qeverinë teknike dhe shtyrjen e datës...

“Jam nusja e djalit të ish-ministrit”, premtonte lirimin e të dënuarve!

Duke mashtruar se ishte nusja e djalit të një ish-ministri, kishte lidhje me Gjyqtarë të Krimeve të Rënda ata të lartë dhe ishte juriste...

Qeveria i premton Brukselit: Arrestime dhe konfiskim pasurish në këmbim të statusit!

Qeveria shqiptare ka një plan të ri për avancimin e Shqipërisë në rrugën e integrimit evropian, gjatë tre viteve të ardhshme, si objektivi më...