Home 2017 March 29

Daily Archives: 29 March, 2017

Dritan Sejko:Asnjë produkt nuk hyn në Shqipëri i pakontrolluar

I ftuar në emisionin "Versus" në Report Tv, drejtori i AKUsë, Dritan Sejko, ka deklaruar që 100 për qind e produktit që hyn në...

Alban Zusi: Sistemi i sigurisë ushqimore duhet të unifikohet

Alban Zusi, ish zv/Ministri i Bujqësisë, në një lidhje telefonike gjatë emisionit "Versus" ka thënë që sistemi i sigurisë ushqimore në ditët e sotme...

Debati për sigurinë ushqimore: Ku shkojnë mbetjet nga thertoret?

Ku shkojnë mbetjet nga thertoret? Ka qenë kjo një nga pikat kyçe të debatit të sotshëm në emisionin "Versus". Këtë pyetje e ka ngritur...

Spartak Braho: PS-LSI kanë përpara rrugë të gjatë sëbashku

­Në prag të 1 Prillit, në kohën kur përfundon zyrtarisht marrëveshja mes PS­LSI, një nga eksponentët më të rëndësishëm të LSI shprehet mbi të...

Ja arsyeja e LSI për mos pjesëmarrje ne zgjedhjet e Kavajes

Arsyeja që LSI jep për mospjesmarrjen e zgjedhjeve të 7 Majit në Kavajë është emri i përzgjedhur nga PS për të kandiduar. Në arsyetimin që...

Balla kundër Monika Kryemadhit: Opozitën e vetme e kemi brenda vetes

“Sulmi ndaj reformës në arsim bëhet për të manipuluar brezin e ri, pasi të vetmen opozitë që kemi e kemi brenda vetes”,- thote deputeti...

Basha akuza Ramës nga PPE: 75% e vendit me drogë, përgjegjëse qeveria

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se 75% e territorit të Shqipërisë është mbushur me parcela me drogë, gjatë fjalës që mbajti në...

Un matrimonio albanese

Di Adela Kolea (Una versione di questo testo è stata pubblicata il 21 agosto 2016 da Albania News ) Sono da poco tornata da un bel viaggio...

Sipërmarrës dhe biznesmenë folën sot te Cadra për problemet madhore të biznesit të vogël

Sipërmarrës dhe biznesmenë folën sot në Sheshin e Lirisë për problemet madhore të biznesit të vogël Sipërmarrës të vegjël nga Sheshi i Lirisë dikutuan për...

Hetimi i CEZ, raporti përfundimtar të enjten në Kuvend

Raporti përfundimtar i komisionit hetimor për verifikimin e ligjshmërisë së privatizimit të Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes së Energjisë, kompanisë çeke CEZ, do të...