Home 2017 March 30

Daily Archives: 30 March, 2017

QF: Albania: nuova meta per gli italiani in cerca di lavoro

Di Qui Finanza Il sistema fiscale favorevole e un costo della vita almeno cinque volte più basso rispetto all'Italia attraggono lavoratori e piccoli imprenditori in...

Bravo Blush, ia dole! Nga Armir SHKURTI

Blushi sot është opozita në Kuvend. Është fakt. Ishte edhe sot. E nisi muajt më parë si kritik Ben Blushi, si oponent, doli si forcë...

Nisma ligjore dhe perfitimet nga ajo, Blerina Gjylameti

Të nderuar kolegë deputetë, Projekti që ne po shqyrtojmë sot është një tregues i vullnetit dhe i kujdesit që kjo mazhorancë tregon ndaj qytetarëve, por...

Ristani: S’dalim nga këtu pa qeveri teknike

Ndërkohë që në Kuvend po zhvillohet seanca parlamentare, opozita mban seancë paralele në çadrën e ngritur përballë kryeministrisë. Partia Demokratike ka vijuar edhe sot...

Emrat dhe fotot e anëtarëve të celulës terroriste kosovare ne Itali

Sipas përgjimeve të kryera nga policia italiane anëtarët e celulës terroriste kosovare të arrestuar sot në qytetin e Venecias po organizonin të kryenin një...

Kuvendi i miraton pa opozitën 7 ligjet e reformës në drejtësi

Kuvendi ka votuar sot projektligjet e rendit të ditës, vetëm me votat e mazhorancës! Mazhoranca PS-LSI-PDIU ka kaluar 84 vota, duke miratuar 7 nga...

Shqipëria, 24 % e vendeve të punës nga turizmi

Shqipëria ka një numër të lartë të punësuarish në turizëm dhe listohet si vendi i tretë në botë që siguron punësim të lartë në...

Panairi i universiteteve italiane “TË STUDIOSH NË ITALI 2017” – Edicioni i V

Promovim i sistemit akademik italian, me ngritjen e stendave dhe prezantimet e ofertave formative dhe didaktike të universiteteve italiane. Do të jenë të përfaqësuara universitetet...

Dalin përfundimet e analizave të mishit nga Brazili

Pas bllokimit të mishit që importohej nga Brazili, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka dalë në përfundimin se parametrat janë brenda normave të përcaktuara me...