Home KRYESORE Populli në këmbë, për…!

Populli në këmbë, për…!

0

Nga Armir Shkurti

Xhavitin dhe Bashkimin i pushuan nga puna. Nuk bënë zë. Lekë sa për kafen kanë. Nga mëngjesi në darkë, në kafe. Muhabet, gallatë, sherr..Pastaj u rrit çmimi i energjisë. Sërish ata në kafe
– O Xhavit, po rriten taksat, çmimet, energjia…A thu po ngrihet ky popull? –pyet dikur Bashkimi
– Joooo! As që bëhet fjalë! – i thotë Xhaviti
– Po çfarë duhet që të ngrihet pra?
– Duhet me ia rrit çmimin e kafes! Aty nuk mban më ujë pilafi!/Marre nga Libri “Satire”

Share: