Siri, bombardohet xhamia, dhjetëra viktima

Siri, bombardohet xhamia, dhjetëra viktima

0
A member of forces loyal to Syria's President Bashar al-Assad attempts to erect the Syrian national flag at the Umayyad mosque, in the government-controlled area of Aleppo, during a media tour, Syria December 13, 2016. REUTERS/Omar Sanadiki

Një sulm ajror ndaj një xhamie në një fshat të kontrolluar nga kryengritësit në veri të Sirisë i ka marrë sot jetën 42 personave dhe ka plagosur shumë të tjerë, ka bërë të ditur Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut. Sulmi ajror raportohet të ketë ndodhur afër qytetin Atareb, në provincën e Alepos, bën të ditur BBC.

Observatori, me seli në Britani, i cili merr informata nga burimet në terren në Siri, ka thënë se xhamia ishte përplot me besimtarë për faljen e mbrëmjes, transmeton Gazeta Express. Shumica e të vrarëve kanë qenë civilë, ka njoftuar Observator

Share:
Reklama juaj

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY