Home 2017 April 1

Daily Archives: 1 April, 2017

Bujar Nishani: Ja pse Ilir Meta mund të jetë President…

Presidenti Bujar Nishani, në një intervistë ekskluzive për emisionin “Kjo javë” të gazetares Nisida Tufa në “News 24” ka komentuar sot zhvillimet politike në...

FOTOLAJM / Rrengu i Ramës për qeverinë teknike, Ja si i përgjigjet PD

Ndërsa kryeministri Edi Rama ‘u dorëzua’ më në fund për qeverinë teknike duke iu bërë kështu demokratëve një rreng për ditën e gënjeshtrave edhe...

Bogdani Ramës: Boll me Fake News në TVSH po mbaje celularin hapur se do...

Deputeti i Partisë Demokratike Gerti Bogdani ka reaguar ndaj lajmit në RTSH për takimin e Lulzim Bashës me eurokomisionerin Johannes Hahn. Në një status në...

Ledion Liço sherr me Rudina Xhungën

Një shkrim i botuar në “Dritare.net” ku shkruhej se spektaklit të “Voice of Albania” i ka rënë audienca, është bërë ‘mollë’ sherri për Ledion...

Bushati sherr me “Kaubojsin”: Laj gojën kur përmend të parët e mi. Ndocaj: Babai...

Fjala kete te enjte ne parlament e deputetit te Lezhes Eduard Ndocaj duket se ka shkaktuar merzitje tek ministri i Jashtem Ditmir Bushati i...

1 prill 2017, Meta thyen heshtjen duke dërguar një mesazh nga Kuçova

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta u zhduk gjithë ditën e 1 prillit që shënoi 4 vite të marrëveshjes me Edi Ramën....

VIDEO/ Rama kapet edhe me gazetaret e “France24”

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka dhënë ditën edhe një intervistë për “France 24” ku ka folur për reformat në Shqipëri dhe protestën e...

Rama në “Le monde”: Ndikimi rus zhvillohet në vakumin e BE në Ballkan

Nga Alain Salles Prezenca ruse ne rajon, tentativa e grushtit te shtetit ne Malin e Zi, perkeqesimi i situates politike ne Maqedoni. Per muaj me...

Hila sikur te isha kryeministri Edi Rama do zbrisja ne çadër dhe….

Nese do te isha kryeminister do te kisha zbritur ne çadër dhe te ftoja Lulzim Bashen te vinte ne zyre dhe te benim rishtas...

RRUGËT PËR TË LIDHUR MË SHUMË SHQIPTARËT ME NJËRI TJETRIN

Nga Adri Nurellari, Botuar per here te pare tek revista Shenja Autostrada e Kombit dhe rruga Ibrahim Rugova kanë qenë dy projektet infrastrukturore më të mëdha...