Home 2017 April 2

Daily Archives: 2 April, 2017

GAZMEND LEKA – PIKTORI DHE GJUHA E HUMBUR

Nga Mira Tuci “Piktura është si një lutje e gjatë që fillon cdo ditë me lindjen e diellit” Ky është vetëm një nga pohimet e mencura...

Adi Krasta vs vulgaritetit te ekraneve

Nga xhoi Jakaj Duke ndjekur Adi Krasten në dhenin e çmimit të poezise u ndjeva e mbushur emocion,sa nxenes te talentuar,sa deshire ti shikosh me...

Ku jeni, o pushtetarë, opozitar, medie e shoqëri civile?!

Nga Fadil Maloku Indiferenca, e qëllimshme(!)dhe heshtja e çuditshme (!) e qeverisë, s'bashku me opozitën dhe shoqërinë civile kosovare, ndajë zgjedhjeve të Serbisë (që po...

Vrasja e shqiptarit në Greqi/ Dëshmitarët ja cfare thonë:

Shqiptari 35-vjeçar që u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në Athinë, merrej me tregti dhe ishte baba i dy fëmijëve dhe njihej si një njeri...

LSI reagon ashpër ndaj Edi Ramës: Retorika e PPSH nuk ndihmon Shqipërinë

Luan rama ne cilesine e kreut te grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, i ka cilësuar analizat e qeverisjes së bëra sot në...

Celik Rruplli per Radio Radicale: Siamo tornati dall’Italia nella nostra prima Patria

Artur Nura: Un caro saluto agli ascoltatori di Radio Radicale a cui propongo per la rubrica Albania italianofona un' intervista con il signor Celik...

Masakra në Korçë hedh themele dhe betonizohet

Bashkia Korçë nën drejtimin e të paditurit nga Partia Demokratike Sotiraq Filo, vazhdon veprimtarinë e paligjshme. Para disa ditë Grupi Parlamentar i PDSH paditi kryetarin...

Perché i film albanesi sono famosi in Cina: nostalgia della rivoluzione culturale

Tradotto di Exit.al I film provenienti dall’Albania, di quando il Paese balcanico è stato uno dei pochi amici della Cina, erano una finestra sul mondo...

Zëvendësi i Elvis Roshit, kandidat i PS për Bashkinë e Kavajës

Nënkryetari i Bashkisë së Kavajës, Klodjan Shehi, sipas burimesh është kandidati më i mundshëm i PS për Kryetar të Kavajës. Kandidatura e zëvëndësit të...

Meta – Ramës nga Kuçova: Suksesi i zgjedhjeve të ardhshme nuk është rezultati, por...

Edi Rama foli gjatë në Asamblenë Socialiste për të bindur shqiptarët se ai duhet të jetë kryeministër edhe për një mandat tjetër. Dhe për...