Home 2017 April 3

Daily Archives: 3 April, 2017

Ervin Bushati: Koalicioni me LSI do vazhdojë, shumë shpejt arrihet marrëveshja

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati u shpreh i bindur se koalicioni me LSI do të vazhdojë dhe shumë shpejt do të arrihet marrëveshje. Në...

Heqja e vizave me Maqedoninë, reagon ambasada e SHBA-së

Vizat amerikane për shtetasit e Maqedonisë mbeten në fuqi, thotë ambasada amerikane në Shkup. Reagimi vjen pas një lajmi në mediat online se Presidenti...

Meta: Koalicion me PS, por me këto kushte: Duhet qeveri Besimi!

Pas mbledhjes së kryesisë së LSI, kryetari Ilir Meta ne konference shtypi te posacme tha se partia e tij është e gatshme të konfirmojë...

Lamtumirë Françesk Radi! Këngët legjendare që na la neve!

Sot në Qendrën Spitalore Nënë Tereza ka ndërruar jetë këngëtari dhe kantautori i mirënjohur i viteve ’70, ’80, ’90, Françesk Radi pikerisht në moshën...

Çfarë do të ndryshoj për Serbët dhe fqinjët Presidenti i Serbisë z.Vuçiç!?

Nga Refik HASANI Mbajtja e zgjedhjeve presidenciale në Serbi dje është pritur nga shumë qarqe jo vetëm në hapsirat ish-Jugosllave e Ballkan por edhe më...

Ç’lojë po luan Meta me Dojakën dhe Idrizin për çamët?

Nga Llesh P.GJETA Në politikë, shumë më rrallë se në jetë, gjërat ndodhin rastësisht. Sidomos në prag zgjedhjesh. Mbrëmë Rama u takua me Metën. Pak...

Rama takon faktorin politik shqiptar në Ulqin

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës zyrtare në Mal të Zi ka zhvilluar një takim edhe me faktorët shqiptarë atje. Edi Rama shkruan ne profilin...

VIDEO/ Sulmi terrorist në Rusi. identifikohet terroristi.

Autoritetet ruse kanë arritur të identifikojnë personin i cili ka aktivizuar bombën në stacionin e metrosë e në St. Petersburg në Rusi. Sulmi i sotëm...

Basha ja dy kushtet që s’do i negocionte kurrë kundrejt marreveshjes Rama – Meta

Krejt natyrshe, sa herë që duket sikur ka ndonjë kompromis në sfond, kur hapen fjalë se mundet që shumica është e gatshme të bëjë...

Rama çon Metën tek Idrizi! Po Meta si do ja ktheje? Partia tjetër Çame...

Duket se inercia e te ngrënit politik nuk mban me! “Markata e Peshkut” në Pazarin e Ri, nuk ka mbaruar ende ndersa pas darkës...