Home 2017 April 4

Daily Archives: 4 April, 2017

Rama-Meta, ‘terheqje litari’, si dy politikane qe presin te përfitojne nga gabimet e tjetrit!

Nga Nard Ndoka Rama e ka terhequr Metën disa herë edhe drejt greminës, por gjithmonë me faulla, ndersa Meta si per çudi e ka terhequr...

Edi Rama nuk ble dot me as kohe!

Nga Arian Galdini Edi Rama sapo kishte mesuar manualin e te drejtave te Partive. Kishte nja 2 a 3 jave qe perseriste se cdo Parti...

Zv/drejtori i Europol takon Çakon në Tiranë

Një delegacioni i lartë i nga Europoli i kryesuar nga zv/drejtori i këtij institucioni, Oldrich Martinu ndodhet për një vizitë në Tiranë, ku kanë...

Sali Berisha: Rama si nje personazh i Remarkut! Negocio pa kushte!

Te dashur miq, ndaj kerkeses se kreut te opozites Lulzim Basha per dialog pa kushte, Rama perdor per bllokim kushtet dhe si mburoj kushtetuten....

E vërteta e ngjarjes së dhjetorit 1943, kur për hasmëri u vranë 10 këshilltarët...

Nga Kastriot Dervishi Filmi “Këshilltarët”, “bazuar në ngjarje të vërtetë”, është një falsifikimeve artistike të realizuara gjatë kohës së diktaturës komuniste. Në këtë film paraqitet...

Evolucioni i mbiemrave…

Nga Armir Shkurti Djali i vogël ngre kokën nga libri i çuditur dhe i thotë të atit: - Babi. Terzi do të thotë “rrobaqepës”? - Pse nuk...

Zbardhet përplasja Majko – Rama në Kuvend

Shkarkimet në administratën publike kanë përplasur dje në Komisionin e Ligjeve deputetët e PS-së dhe LSI-së. Kreu i Grupit të LSI-së, Luan Rama, ka ngritur...

Vjen pergjigja e Edi Rames për Ilir Meten dhe Lulzim Bashen

E vlerësoj përpjekjen e bashkëkryetarit të koalicionit qeverisës, Ilir Meta, për të kërkuar një zgjidhje që kënaq Partinë Demokratike. Edhe unë kam qënë dhe mbetem...

Pas deklaratave të Metës reagon Braçe

Pas deklaratave të kryetarit të LSI-së Ilir Meta se duhet një qeveri besimi, ka reaguar deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe qe pohon se...

Flet “tutorja” e orgjive me prostituta në Tiranë

Marie Thanas, 26-vjeçarja nga Korça e akuzuar si tutorja e një grupi vajzash në kryeqytet, të cilave iu siguronte klientë, kryesisht biznesmenë italianë që...