Home 2017 April 5

Daily Archives: 5 April, 2017

Ja çfarë diskutoi Basha me aleatët në takimin urgjent

Kreu i opozitës Lulzim Basha mblodhi mbrëmjen e kësaj të hëne, drejtuesit e partive aleate të koalicionit. Sipas burimeve takimi urgjent i mbajtur në...

FRESSH i sulet Kejdi Mehmetajt te LSI

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj iu bashkua betejës mes deputetëve të PS dhe atyre të LSI, që pas propozimit të LSI për qeverinë që...

Tronditëse,16 vjecarja: Si prindërit më shitën si prostitutë!

Është vetëm 16-vjeçe, por ka provuar në lëkurën e saj fyerje nga më të ulëtat. Prindërit e shitën, i fejuari- tutor nuk ngurroi ta...

Kriza në bulevard apo bulevardi në krize?

Nga Ilir Demalia A i shikoni këto? Janë pikërisht këta dhe taboret pas tyre që e kanë sjellë vendin në këtë gjendje për 25 vjet....

Lapsi.al: A ka një plan sekret Berisha-Meta?

Kur i sheh nga larg, duket sikur Berisha dhe Ilir Meta janë të kordinuar në veprimet e tyre kryesore gjatë këtij 4 vjeçari. Dhe...

Sipas avokat Ngjeles, Meta i kërkon Ramës tre poste qe te dale Opozita nga...

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta u takuan sot për rreth 1 orë në kryesinë e Kuvendit, dy ditë pasi lideri...

Arbëreshët kërkojnë ndihmë nga Tirana: Të njihemi në UNESCO

Nga The Albanians Në ruajtjen e identitetit kulturor të arbëreshëve ka aq elementë përbërës, sa e vështirë të gjesh një të dytë tjetër. Gjithmonë arbëreshët...

Dule: Rama bën lëvizje dëshpëruese

Kreu i PDIU-së Vangjel Dule ka reaguar përmes një postimi në Tëitter lidhur me situatën politike. Dule thotë se Rama është në lëvizje dëshpëruese dhe...

Turizmi, sa keq me manaxhimin

Nga Dr. MBA. MSc., Enriko Ceko Turizmi është një nga sektorët me potencial shumë të lartë zhvillimi. Në Shqipëri ai është përgjegjës për rreth 7%...

Çfarë të kuptojmë “me ato që duan”?

Nga Ylli Dylgjeri Duke inspektuar nisjen e punimeve për ndërtimin e nënstacionit të ri të Orikumit në Vlorë, në vendin origjinë dhe tranzit njëherësh të...