Home 2017 April 6

Daily Archives: 6 April, 2017

Pse Rama e Meta nuk marrin dot një vendim?

Nga Mimoza Kociu Ilir Meta ia ka dalë t’i heqë sigurinë e pushtetit Edi Ramës, e të marrë gjithë vëmendjen publike me qëndrimin e të...

Ambasadorja Alma Lama, audiencë në Senatin Italian

Romë, 5 prill – Me ftesë të Komisionit të Politikave të Bashkimit Evropian të Senatit Italian, Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Itali, Alma...

Republika e Re e Jugosllavisë si projekt i marrëveshjeve Rama – Vuçiç

Nga Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Para disa javësh dy kryeministrat ballkanas, Edi Rama i Shqipërisë dhe Alesandër Vuçiç IiSerbisë, lëshuan në Sarajevë një ofertë...

Pas pedagogëve Rama mashtron me pagat dhe mësuesit!

Nga Luciano Boci * Rritja e pagës së tyre për disa mezi kapi 5 apo 7%. Madje një pjesë e konsiderueshme e mësuesve, janë gjendur...

Situata në koalicion, LSI dhe PDIU lënë vetëm PS-në në Kuvend

U bënë disa seanca që ministrat e LSI-së nuk marrin pjesë në punimet e parlamentit, por sot seancën e kanë bojkotuar edhe deputetët e...

Ndërron jetë protestuesi në çadër/Ja mesazhi i PD që përloti qytetarët

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në çadrën e protestuesve të opozitës. Mësohet se një protestues dhe pjesëmarrës aktiv në çadër është ndarë nga...

Standard: Të gjithë kundër Mirela Kumbaros. Ministrja më e paaftë!

Nga Standard.al “Ndoqi në ministri politika populizmi dhe nepotiste, që në fund nuk patën vlerë, duke financuar projekte jo vetëm të padukshëm, por dhe ato...

AP, partia çame qe shume shpejt do te eklipsoje PDIU?

Aleanca Popullore është një parti relativisht e re dhe tashme ka synim kryesor politik zgjidhjen e Kauzës Çame duke shfrytëzuar te gjitha Standarded Europiane...

Fattelo in onore di qualcuno che è morto, che sta lottando contro il cancro...

Messaggio di sensibilizzazione a cui ci dimostriamo solidarietà! "Visto che ho un interesse personale nella lotta contro il cancro, voglio vedere chi legge e chi...

Media italiane: Thellohet kriza politike në Shqipëri

Kriza politike në të cilën është zhytur vendi ynë ditët e fundit ka tërhequr vëmendjen e mediave ndërkombëtare. Media italiane i kanë kushtuar sot...