Home 2017 April 7

Daily Archives: 7 April, 2017

Sulmi i përgjakshëm me kamion në Suedi, arrestohet një person

Një person është arrestuar lidhur me sulmin me kamion që ndodhi në Stokholm. Kështu ka bërë të ditur kryeministri suedez, Stefan Lofven. Ai ka thënë...

Depresioni, sëmundja që shkakton vetëvrasjet tek shqiptarët

Depresioni është një sëmundje e përhapur në shoqërinë shqiptare, dhe shkaktare e shumë vetëvrasjeve. Një e katërta e të moshuarve shqiptarë vuajnë nga depresioni, por...

L’Italia invade l’Albania in questo giorno del 1939

Il 7 aprile del 1939, nel tentativo di imitare Hitler nella conquista di Praga, le mal organizzate truppe di Benito Mussolini, riescono ad invadere...

Olanda, il Paese della felicità. Il segreto?

Di Anna Madia, L'Huffington Post Anche quando il lavoro femminile è decollato, non è mai stato troppo pesante. La legge, del resto, ha esplicitato il diritto...

Gara televizive, zëri i qytetarit mund Ramën, Bashën e Metën

Sfida politike që përfshin kryeministrin Edi Rama, liderin e opozitës Lulzim Basha dhe kryetarin e LSI Ilir Meta, mbrëmë në darkë, për herë të...

Femna duhet të ruaj ndershmërinë. “Kurvlliku” është punë për burrat!

URBANUSBLOG *Nga Denisa Canameti Ajo ishte njana nga ato, ajo që shet trupin, ajo është e famshme, e jep me pare në dorë. Lukja e mirë,...

Flet Assadi pas sulmeve, sulmon Trumpin

Presidenti i Sirisë, Bashar Al-Assad është deklaruar për herë të parë sot pas sulmeve ajrore që SHBA’ja i nisi në mëngjesin e së premtes...

Pentagoni jep rezultatet e para pas sulmit ajror në Siri

Pentagoni deklarohet për sulmet që i nisi SHBA-ja ndaj Sirisë, ndaj forcave ushtarake siriane në mëngjesin e së premtes. Pentagoni thotë se i ka shkatërruar...

Denada Toçe tregon historinë e tmerrshme të çiftit pa fëmijë

Në materialin që “Le iene” kishte përgatitur për historinë e martesës së një vajze të martuar vetëm 13 vjeç, ka folur edhe psikologia e...

Rama ne Fier banoreve: “Thuajini Lulit të më takojë”

Kryeministri Edi Rama nga Cakrani i Fierit është përballur me një qytetar që voton për PD, dhe tha se e dallon që në sy...