Home 2017 April 8

Daily Archives: 8 April, 2017

Del videoja-U qëllua me 5 plumba/Ish-drejtori i policisë

Burime nga policia kanë bërë të ditur se ngjarja ka ndodhur në një moment kur ish drejtuesi i policise se shtetit ka qenë duke...

Arrestohet gazetari që intervistoi Edi Ramën në CNN , kapet me drogë

Eshtë arrestuar në “Central Park” në New York gazetari i njohur i CNN, Richard Quest i cili në prill të vitit të kaluar pati...

Foto / Për cfarë folën Ilir Meta dhe Veliaj?

Marrëdhëniet mes PS dhe LSI po njohin raportet e tyra më të vështira që nga 1 Prilli i 2013, pas vendimeve te kryesisë së...

Moderatori i njohur arrestohet në kufi me Kosovën

Moderatori i njohur i Klan Kosova dhe njëkohësisht konkurrenti i “The Voice of Albania 6”, Kreshnik Berisha është ndaluar gjatë ditës së sotme nga...

Mehmetaj : Elisa unë nuk bëj kompromis në kurriz të demokracisë së vendit tim!...

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj i është kundërpërgjigjur ashpër sekretares politike në Partinë Socialiste, Elisa Spiropalit. Në një reagim në facebook Mehmetaj shprehet se "...

Ja si përfituan spitalet private para nga buxheti i shtetit

Nëse dyshimet do të provohen, atëherë do të jemi përballë një tjetër mega-skandali në shëndetësi, që tregon se si vidhen paratë përmes Fondit të...

Magazinë e mbushur me hashash në Përmet! priten arrestime ne Polici.

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Shërbimin për Çështje të Brendshme dhe Ankesa po zhvillojnë prej disa orësh një operacion të madh antidrogë. Në fshatin...

“Autogoli” i Edi Rames me Voltana Ademin dhe Shkodren

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të shtunë në Shkodër ku takoi disa të rinj dhe kete herë në këtë qytet ai sulmoi kryebashkiaken e...

Kush është ish-kreu i policisë i ekzekutuar në Tiranë

Një vrasje raportohet të ketë ndodhur në zonën e liqenit artificial në Tiranë. Bëhet fjalë për Artan Cukun, që për një periudhë kohe ka punuar...

Debati i panevojshëm “Kadare-Lubonja” dhe kotësia e thirrjes “të hapjes së dosjeve”

Nga Kastriot Dervishi Më duket i panevojshëm një debat që shoh këto ditë që nis me shkrimtarin e njohur Ismail Kadare dhe përfundon me publicistin...