Home 2017 April 10

Daily Archives: 10 April, 2017

L’11 aprile il Parlamento discute dell’insediamento della Commissione ad hoc

Di Exit.al Il Presidente del Parlamento Ilir Meta ha annunciato, per l’11 aprile, una seduta straordinaria del Parlamento per discutere la creazione della Commissione parlamentare...

Opposizione: non ci registriamo alle elezioni senza il Governo tecnico

Di Exit.al L’opposizione ha confermato che non si registrerà al KQZ se non si insedierà un Governo tecnico che avrà il compito di organizzare le...

Edi Rama: LSI dhe Meta po japin kontribut për t’i dhënë zgjidhje krizës

Kryeministri Edi Rama në emisionin “5 pyetje te Babaramo” në Report TV, i pyetur në lidhje për datën 18 qershor tha se do shkojmë...

Del e vërteta e humbjes së 26 dokumenteve konfidenciale të Ministrisë së Brendshme

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedim penal në lidhje me humbjen e 26 dokumenteve konfidenciale nga zyrat e policisë së shtetit muajin e kaluar,...

Rama konfirmon: Në zgjedhje dhe pa PD

Ditën kur skadon afati i regjistrimit të partive politike në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, sot, e hënë 10 prill, kryeministri Edi Rama i ftuar...

Spartak Ngjela: Kot lodhesh Sali Berisha…

Avokati Spartak Ngjela me anë të një statusi në “Facebook”, ka shkruar sërish lidhur me situatën politike. Edhe këtë herë ai nuk ka nguruar...

PS përjashton PDIU-në nga Vettingu

Formula e përzgjedhur nga Partia Socialiste për të përfaqësuar maxhorancën në komisionin e verifikimit të kandidatëve për vettingun nuk përfshin tre partitë kryesore të...

Vangjel Dule‏: Alarm për demokracinë!

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule shprehet se situata e parazgjedhore është një alarm për demokracinë. “Gjysma e spektrit politik e paregjistruar! Gjysma e gjysmës tjetër...

Emrat/ Avokati i Popullit shpall kandidaturat për KLP dhe KLGJ

Institucioni i Avokatit te Popullit ka publikuar sot emrat e kandidatëve që plotësojnë kushtet për të qenë anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ)...

MES KOHËS SË SHKUAR DHE ASAJ QË VJEN

Nga Kliton Nesturi Si asnjëherë më parë, shqiptarët gjenden të dyzuar mes kohës së shkuar dhe asaj që vjen. Më saktë gjenden të hutuar përballë...