Home 2017 April 11

Daily Archives: 11 April, 2017

Blushi: Sot bie Edi Rama

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, thotë se 11 prilli është dita e enverucëve dhe dita kur “bëhen bashkë natyra dhe nderi”. Përmes një postimi në...

“PS e lidhur me krimin, Rusia po fërkon duart në pritje të destabilitetit, SHBA...

Përmes një komenti të botuar në Huffington Post, Luke Coffey, drejtor i Douglas dhe Sarah Allison Qendrën Heritage Foundation-së për Politikë të Jashtme, shkruan...

Vogëlushja 3-vjeçe humbi jetën në spital, prindërit akuzojnë mjekët

Një ngjarje e dhimbshme është diskutuar ditën e sotme në emisionin “Më zemër të hapur” në News24. Pas lajmit se një vajzë 3 vjeçare humbi...

Piano City Milano compie sei anni. Il 19, 20, 21 maggio 2017, Milano si...

Di Adela Kolea, Albania News Ekland Hasa è un pianista italo-albanese, figlio d’arte, residente a Lecce, ma così come la carriera di un artista talentuoso...

Për çfarë duhet ta kujtojmë Enver Hoxhën?

Nga Kastriot Dervishi Në "përkujtim" të 11 prillit 1985, ditës së vdekjes zyrtare të diktatorit komunist të Shqipërisë, po rendis disa arsye pse emri i...

Tillerson udhëton drejt Moskës, G-7 zbulon planin për Sirinë dhe Asadin

Ministrave të jashtëm të Grupit të shtatë vendeve udhëheqëse të industrializuara, sot u janë bashkuar aleatët në Lindjen e Mesme, në përpjekje për izolimin...

Kore-SHBA-Kinë: Pozicionohet arsenali, ethet e Luftës III Botërore në prag

Ndërkohë që gjithë bota i ka sytë nga Rusia, në horizont shfaqet një tjetër konflikt. Dhe pasojat e tij mund të jenë shkatërrimtare. Bëhet fjalë për...

Tensione mes LSI e PS në Vlorë, ja çfarë po ndodh (VIDEO)

Mbledhja e Qarkut të Vlorës është përfshirë nga debatet e forta mes socialistëve, pasi 1/3 e këshilltarëve kërkojnë shkarkimin e Sadri Danajt. Në fillim të...

Video/ Tom Doshi hakmerret ndaj Pandeli Majkos: Mos më thuaj Tome, por…

Ka pasur debat dhe perplasje sot ne komisionin e Ligjeve, ku socialistet kane sulmuar Ministrine e Transporteve, per shtesen e kontrates per ndertimin e...

Lubonja: Rama është malinj. Punët në Shqipëri nuk shkojnë mirë për vetëm për milionerët

Nga Fatos Lubonja Shfaqjen e Ramës në emisionin “Të paekspozuarit” e ndoqa me vëmendje jo vetëm për arsye se është emisioni në formatin e të...