Home 2017 April 13

Daily Archives: 13 April, 2017

Ja pse u vu ne siklet Idrizi ne “24 News” per Dashamir Tahirin dhe...

Sot ne 24 News ne emisionin e Yli Rakipit "Te Pa-ekspozuarit" i cili vetëm ne fund te intervistës me kryetarin e PDIU, Shpetim Idrizi,...

Washington Post: BE thirrje opozitës të kthehet në parlament

“Washington Post” i ka kushtuar një artikull thirrjes së djeshme të zyrtarëve të alrtë të BE-së, Federica Mogherini dhe Johannes Hahn për opozitën shqiptare...

Rusia, Mali i Zi në NATO: Lëvizje që krijon ndarje në Europë

Ministria e Jashtme Ruse cilësoi pranimin e Malit të Zi në NATO si një lëvizje shumë të gabuar që krijon ndarje në Europë. Vendimi i...

Ndërtimi i kullës 250 milion dollarëshe në Tiranë, Kuvendi “Ok” projektit arab

Kuvendi ka miratuar sot projektvendimin për ndërtimin e kullës më të lartë në Tiranë, e cila do të ketë një lartësi prej 350 metrash. Ky...

Skenar për atentat ndaj Lulzim Bashës!

Lulzim Basha ka shtuar ndjeshëm masat e sigurisë prej katër ditësh. Një informacion i një burimi të besueshëm ndërkombëtar ka sinalizuar autoritetet shqiptare se...

Këshilli e Europës rrëzon sërish propozimet për në Strasburg. Ja pse:

Këshilli i Europës i ka thënë sërish “Jo” te kandidaturave të propozuara nga qeveria shqiptare për një vend në Gjykatën Europiane të të Drejtave...

Shkallët e Policise pastrohen nga lart poshtë…Policëve duhet me ju fol thjeshtë.

Nga Ylli Dylgjeri Gjetja e një laboratori modern për përpunimin e kanabisit në Skrapar ka nxjerrë në konferencë për median, kreun e Drejtorisë për Sigurinë...

Rama: “Nuk shqetësohem nëse parlamenti i ri mbetet pa opozitë.” Marreveshje me LSI qe...

Edi Rama, duke dalë nga Kuvendi, është shfaqur shumë i qetë para gazetarëve dhe shumë i sigurt në qëndrimet e tij. Ne fakt pavarësisht situatës...

Per here te pare e Anjeza Ndoj prezanton bashkeshortin

Nga Era Cela Ajo është një artiste jo vetëm tepër e kërkuar por edhe e kompletuar nga ana e zemrës, madje ne mësojmë se cifti...

Alarmi: Shqipëria vuan për mjekë, te cilet po ikin cdo dite!

Shqipëria vuan nga mungesa e mjekëve. Aktualisht janë 1.2 mjekë për 1000 banorë dhe raporti mami/infermierë është 3.6 për 1000 banorë, teksa edhe këto...