Home 2017 April 14

Daily Archives: 14 April, 2017

La Rai deve parlare albanese

IN Italia è presente come una seconda Nazione albanese. Secondo l'Istat, gli albanesi che vivevano nel nostro Paese erano 467.687 (a inizio 2016). Tutti immigrati. A...

RAI pritet të flasë shqip

Italia duke marrë parasysh se përtej Adriatikut jetojnë zyrtarisht 467 mijë e 687 shqiptarë, nepermjet Parlamentit italian mendon që këtij komuniteti t’i ofrohen transmetime...

McCain takime me Nishanin, Metën e Bashën në Tiranë

Prej mëngjesit të sotëm senatori amerikan, John McCain po zhvillon një vizitë zyrtare në Tiranë. Fillimisht ai u prit në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit...

Bibla parashikoi sulmet në Siri, dalin shkrimet që po “trembin” ekspertët

Si besimtarët, por edhe jobesimtarët janë habitur së fundmi me tekstet e ndryshme që kanë dalë në lidhje me sulmet në Siti. Vargu Isaia 17:3...

Llalla flet për herë të parë nga Durrësi: Çfarë di për atentatin ndaj Lulzim...

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka folur pas takimit urgjent që zhvilloi paraditen e sotme në Prokurorinë e Durrësit. Llalla tha se në takim është diskutuar...

Senatori McCain takim me kreun e PD-së, Basha

Senatori i SHBA-së John McCain ka shkuar në selinë e PD-së dhe po zhvillon një takim me kreun Lulzim Basha. Senatori ka nisur një tur...

Luan Rama pyet: Sakrilegj është një qeveri e majtë pa Ramën kryeministër?

Nga Luan Rama “Benito Musolini kishte një slogan ‘ne jemi të vendosur të shkojmë gjithmonë përpara’ ata që janë marrë me studimin e historisë së...

Berisha tregon vendin ku Arben Ndoka ka fshehur 400 ton drogë!

Sali Berisha denoncuar në Facebook se Arben Ndoka dhe vëllezërit e tij kanë në pronësi rreth 400 ton drogë, duke treguar dhe vendin ekzakt...

Presidentit Nishani i pergjigjet Kryeministrit për çështjen e dialogut

Institucioni i Presidentit të Republikës shpreh keqardhjen për adresimet e sotme me sfond politik të Kryeministrit ndaj angazhimeve dhe përmbushjes së funksioneve kushtetuese të...

Gjimnazistja nga Librazhdi u “arratis” me të dashurin për një aventurë

Kjo që shihni në foto është vajza simpatike nga Librazhdi e cila ngriti në këmbë policinë që prej 6 ditësh, që kur nëna e...