Home 2017 April 15

Daily Archives: 15 April, 2017

Il progetto Tirana 2030 realizzato da Stefano Boeri Architetti è stato approvato oggi dal...

Di Antonella Petris Meteoweb.ue Oggi Venerdì  14 aprile 2017  step importante e decisivo, trasmesso in diretta dai canali albanesi, che vede gli italiani tornare a...

Check Up-i falas me fitime të majme: shqiptarët e paguan dyfish në 2015

Nga Gjergj Erabara, Reporter.al Bilanci i kompanisë që fitoi tenderin e shumëdebatuar të kontrollit shëndetësor zbulon se check up i kushtoi taksapaguesve 554 milionë lekë...

Arben Ahmetaj: “S’erdha për duart lart, erdha për fustanin poshtë”!?

Një akuzë e fortë vjen e artikuluar nga “punonjësja dixhitale” në facebook-un e ish-kryeministrit Sali Berisha. Sipas këtij denoncimi ministri i Financave Arben Ahmetaj, ditën...

Nard Ndoka: Basha-Meta-Rama dhe cfare do bejne?

Nga Nard Ndoka - Se çfarë mendon dhe çfare do të bëje Basha, tashmë e dimë të gjithë, "qeveri teknike dhe zgjedhje të lira"! - Çfare...

Si ndertohen Kullat ne bote dhe, ja si ne Katundin tone!

Nga Ilir Kalemaj Tre libra studimore te dale se fundmi, dy prej te cilave nga Harvard dhe Oxford, zbulojne rrenjet e trafikut te influencave dhe...

Bollino: I divieti di sosta a Bari valgono solo per le auto straniere?

Di Carlo Bollino Non e' che per caso a furia di evocare lo spettro degli stranieri stia attecchendo anche a Bari la malapianta della discriminazione...

Meta: Nuk ka emër Presidenti pa konsensusin e Opozitës

Pas plot 90 minutash ka përfunduar takimi Rama-Meta. I pari që ka dalë nga takimi ka qenë kryeministri Rama i ndjekur nga Ministri i...

Shpërthim në Minierën e Bulqizës, ja çfarë ka ndodhur

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Bulqizës. Sikundër raportohet nga policia shpërthimi ka ndodhur në mnierën e kromit të Bulqizës....

Po vjen kriza presidenciale

Nga Qamil Xhani Opozita ka bojkotuar çdo institucion politik që prej 18 shkurtit dhe nuk pranon të hyjë në zgjedhje, pa plotësimin e kushtit për...

Blushi : Kjo është Republika e telefonave të prishur

Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi, ironizon krizën politike në vend duke e cilësuar atë, si një krizë telefonash të prishur. Qasja e plotë i Blushit...