Home 2017 April 16

Daily Archives: 16 April, 2017

Në mbledhjen e dy qeverive, do të duhej diskutuar për Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë

Nga Mr.Sc.Refik HASANI Më 24 prill të këtij muaji në Vlorë është paralajmëruar që do të zhvillohet mbledhja e përbashkët e qeverisë së Shqipërisë dhe...

“Nazifashistët” europianë dhe “diktatori” Erdogan

Nga Azem Parllaku Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan më herët ka thënë se, vota "PO" në referendumin e 16 prillit është përgjigja më e mirë...

Gëzuar Pashkët, ishàlla!

Nga Romeo Hanxhari Edhe sivjet urova “Gëzuar Pashkët” mikun tim katolik Antonin dhe mora si përgjigje “hajt gëzuar ishàlla”. Urova edhe kolegen time katolike Cecilien,...

A un passo dalla tragedia al largo delle coste libiche

Di Gabriela Ferrero Tra il 14 e il 15 aprile 2017, la nave Iuventa dell’associazione tedesca Jugend Rettet, con a bordo il personale medico dell’associazione...

Dylgjeri: Te mbarojmë pune me Kanabisin njehere, pastaj mitingjet elektorale?

Nga Ylli Dylgjeri Lume kanabisi... TV-te e fillojne dhe i perfundojne edicionet e Lajmeve me zbulimet e magazinave me kanabis. Çdo ore, çdo dite po njohim...

Mehmetaj : 23 ton kanabis në javë, jo para krimi në zgjedhje

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj e ftuar në Report Tv në një intervistë u shpreh se takimi i sotëm mes negociatorëve të PS dhe...

Atentati mafioz/ Dyshimet e bashkëshortes së Cukut, çfarë i tha ajo vrasësit para krimit

Një ditë pas ekzekutimit të ish-kryepolicit Artan Cuku në hyrje të pallatit ku banonte në rrugën e “Kosovarëve” në Tiranë, gazetari investigativ Artan Hoxha...

Alarmi në New York Times: Ja si po e ndez Rusia Ballkanin

Nga Enver Hoxhaj* Për shekuj me radhë, forcat e errëta të historisë kemi gjetur rajonin e Ballkanit një potencial të përshtatshëm për të shpërthyer ku...

Washington Times: “Stuhia” që ka shpërthyer në Shqipëri po cenon interesat e SHBA-së në...

Historikisht rajoni i Ballkanit ka qenë një pikë luftërash në Evropë, disa nga të cilat janë zvarritur nga trupat e SHBA-së në luftë. Kjo...

40 telefonata në polici në 24 orë: E njoh unë vrasësin e Cukut

Më pak se 24 orë pas publikimit nga policia të videos së atentatorit të dyshuar të ish- Drejtorit të Policisë së Vlorës Artan Cuku...