Home 2017 April 17

Daily Archives: 17 April, 2017

Gazeta serbe: Thaçi, padron i drogës dhe i trafikimit të armëve e naftës

Gazeta serbe Blic, në një artikull të publikuar këtë të hënën, e ka quajtur Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, padron të drogës dhe të...

Basha: Jemi pro vettingut, por 6 ligjet e reformës në drejtësi duhen rishikuar sipas...

PD është e gatshme të ulet me mazhorancën, në mënyrë që paketa prej 6 ligjesh e reformës në drejtësi, të kthehet në frymën dhe...

Deutsche Welle e konfirmon: Ministri gjerman foli në emër të Merkel

Ministri i jashtëm i Gjermanisë Sigmar Gabriel mbërriti të hënën në Tiranë në një moment kur kriza politike është shumëplanëshe: kur reforma në drejtësi...

Gruaja hidhet nga kati i tretë i pallatit

Një 62-vjeçare ka gjetur vdekjen duke u hedhur nga pallati ku jetonte ne Tirane. Ngjarja raportohet qe ka ndodhur një ditë më parë në...

Përdhunohet një e mitur në Tiranë, arrestohet 21-vjeçari

Mbrëmjen e djeshme, rreth orës 23:00, një vajzë e mitur është përdhunuar në Tiranë nga një 21-vjeçar i cili mësohet se është vënë në...

Pedagoge te Universitetit te Arteve mbremje koncertore ne Korce

Sezoni Koncertor 2017 në qytetin e Korcës, me mbështetjen e Bashkisë, Qendrës së Artit dhe Kulturës, Qëndrës Kulturore” Vangjysh Mio”, solli në 12 prill”...

A mos, ndoshta, ka ardhur koha për një Presidente Zonjë?

Nga Klodeta Dibra Pak ditë na ndajnë nga nisja e procedurave për zgjedhjen e Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Ky është një moment shumë i...

Mandala’ per Radio Radicale: Gli Arberesh e gli Arvanitas, contributi e trattamenti in Italia...

Artur Nura - Un caro saluto agli ascoltatori di radio radicale a cui propongo per la rubrica Albania Italianofona un'intervista con Proff. Matteo Mandalà...

Erdogani i pushtetshëm, Perëndimi dhe shqiptarët

Nga Azem Parllaku "Vota e 16 prillit ka treguar se populli ka votuar për një të ardhme më të mirë. Populli ka bërë një ndryshim...