Home 2017 April 18

Daily Archives: 18 April, 2017

AVNI DELVINA OSE FRANCESKO GOJA SHQIPTAR.

Nga Agim Xhafka Tashmë artistin Avni Delvina e njohin shumë të huaj e shumë shqiptarë. Nga pikturat e tij dhe nga kompozimet e shumta për...

“Plakat e Prillit”, çfarë thonë sinoptikanët për këtë jave?

Deri të premten vendi do të vazhdojë të jetë nën mbizotërimin e reshjeve të shiut dhe të dëborës si pasojë e ndryshimit të temperaturave....

A do ta marrë seriozisht Edi Rama Monika Kryemadhin?

Edi Rama i kërkoi publikut që Monika Kryemadhin të mos e marrin seriozisht për ato që thotë në media. “Monika ka filluar fushatën dhe...

Brenga Ballkanike: Politika, diplomacia dhe e drejta!!

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Ballkani eshte nje Gadishull i vogel i turbulencave te medha. Shume prane Evropes dhe fare pak i kuptuar i dhe...

Bllokimi i pasurisë, Peza: Po më hetojnë si gazetar e jo politikan

Nga Alfred Peza Në lidhje me një informacion të publikuar sot në media mbi personin tim, dua të sqaroj se hetimi i Prokurorisë së Përgjithshme...

VIDEO/ Shokuese, fëmija 6 vjeç në krimet makabre të ISIS

Është shfaqur një video propaganduese dhe e tmerrshme e ISIS, në të cilën shihet një djalosh gjashtëvjeçar duke asistuar në prerjen e kokës se...

Lapsi.al: Dokumentat/ Koalicioni PS-LSI prishet nesër

Deklarata e sotme Luan Ramës se më i rëndësishën sesa koalicioni është zhvillimi i zgjedhjeve normale, është një hap më shumë drejt shkatërrimit të...

Sekuestrohen paratë e Alfred Pezës

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën sekuestro preventive ndaj aksioneve të zotëruara nga bashkëshortja e deputetit Alfred Peza në një bankë private. Sekuestroja,...

Rama: Ballkani, në rrezik nacionalizmi

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka deklaruar se bashkimi i Shqipërisë me Kosovën nuk mund të përjashtohet nëse prespektiva për anëtarësimin e Ballkanit në BE...

Politikanë që gënjejnë!

Nga Jeta Toçila Si rregull, kemi hyrë në stinën e gënjeshtrave, stinë, e cila në vendin tonë nuk varet shumë prej datave apo klimës....