Home 2017 April 19

Daily Archives: 19 April, 2017

A un passo dal conflitto

Una guerra nucleare potrebbe scoppiare da un momento all'altro nella penisola coreana. Lo ha detto l'ambasciatore di Pyongyang all'Onu, Kim In Ryong, parlando con...

Sali Berishës: Edi Rama per karrige permbys demokracine!

Nga Sali Berisha – Ai tha sot se: ne me buke, opozita me gure! – Ne te vertet, ai me krim dhe drogen, kurse opozita po...

11 kg drogë në bagazh të makinës, arrestohen 3 persona

Raportohet se tre persona janë arrestuar ditën e sotme në Shkodër pasi në makinën e njërit prej tyre u gjet 11 kg kanabis sativa. Policia...

NATO: Të shqetësuar pas deklaratës së Ramës për bashkim me Kosovën

Pas deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, se mund të ketë destabilizim të mundshëm të situatës në...

Del një video tjetër e vrasësit të Artan Cukut, policia apel për ndihmë

Policia e Shteti edhe pse vone ne fund ka zbuluar një tjetër video të vrasësit të dyshuar të ish-zyrtarit të lartë të Policisë, Artan...

Nard Ndoka – Ilir Metës: Bëhu burrë, bashkohu me opozitën

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka duke folur te çadra e protestës së opozitës, i ka bërë thirrje kreut të LSI-së, Ilir Meta që...

Kukan: Kriza politike në Shqipëri dhe Maqedoni, serioze

Eurodeputeti Eduart Kukan ka vendosur shenjën e barazise mes Maqedonisë dhe Shqipërisë kur flet për krizën politike. Gjatë një interviste për European Western Balkans...

Qeveria shpërndan 1 milion dollarë për komunitetet fetare

Lapsi.al raporton qe qeveria do të shpërndajë rreth 1 milion dollarë për komunitetet fetare në Shqipëri. Këshilli i Ministrave miratoi vendimin që përcakton përfitimet dhe...

Letra e PS-LSI/ Flet anëtari i KQZ: Nuk marrim dot vendim!

Ditën e sotme LSI dhe PS i dërguan një lëtër KQZ-së ku i kërkonin të shtyej afati regjistrimit në zgjedhje pas datës 26 prill....

Baleti “ Liqeni i mjelmave “ dhe suksesi shqiptar i veprave të mëdha

Nga Ina Kosturi Realizimi i veprave të mëdha, opera, balete, simfoni, vepra me pjesëmarrje të gjerë kanë qenë dhe mbeten gjithmonë sfida dhe suksese të...