Home 2017 April 21

Daily Archives: 21 April, 2017

Suksese ne jete Ditmir Bushati !

Nga Kreshnik Collaku Kryeministri dhe Ministri i Jashtem pasi u perpoqen pa sukses te manipulojne qendrimjn e SHBA lidhur me krizen politike ne Shqiperi..,keto ore...

Video/Rusia zhvendos artilerinë e rëndë në kufirin me Korenë e Veriut, prag lufte?

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se...

Alarmohet Serbia, Daçiç: Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, SHBA-BE të...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, është shprehur se BE-ja dhe SHBA-ja, si dhe Britania e Madhe do të mbeten përgjegjëse...

Telefonata shpëtimtare dhe ushqimi me regji qendrore

Nga Elton Metaj Osman Rexha dhe Shahin Basha nuk e kishin menduar kurrë se një ditë fati do t’i bashkonte. Të vendosur, njëri në Shushicë...

Kadilli: Bllokimi i rrugëve paqësisht. Po u ndaluam është provokim

Përshkallëzimi i protestës së opozitës do të nisë nga e hëna kur në orën 11:00 do të bllokohen disa nga akset kryesore kombëtare në...

Rama ‘kërcënon’ hapur PD: Nëse s’vjen në zgjedhje do ti zëvendësojmë

Kryeministri Edi Rama tha nga Kukësi se nëse PD nuk do hyjë në zgjedhje, PS do marrë barrën përsipër që ti përfaqësojë edhe ata. “Thuajini...

Analisti shqiptar i lë të gjithë pa fjalë! Poston foto me gruan dhe ish-gruan

Analisti shqiptar ia ka dalë të lërë gjithkënd pa fjalë kur ka publikuar një foto me ish bashkëshorten e tij dhe bashkëshorten aktuale.E kemi...

Basha: Beteja jonë për zgjedhje të lira është edhe për Europën dhe Amerikën

Lulzim Basha i drejtohet ndërkombëtarëve duke u shprehur se beteja e opozitës është edhe për Europën dhe Amerikën. Për Bashën, kjo betejë është për...

Kur portreti yt,unifikohet me politikanin

Nga Xhoi Jakaj, Pedagoge Ne shqiptarët jemi shumë kërkues ndaj vetes,dhe aspak kërkues ndaj politikës, konsumojmë politikë e adhurojme politikanët diktator dhe, modelin e pasurimit...

Blushi – Bashës: Jep firmat, shkojmë në zgjedhje parlamentare dhe presidenciale njëkohësisht

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka reaguar pas deklaratës së sotme të Lulzim Bashës për zgjedhje të Presidentit nga populli. Blushi fton opozitën që...