Home 2017 April 22

Daily Archives: 22 April, 2017

Era Cela mes gazetarisë dhe muzikës

Era Çela është një vajzë e imtë, por me një këmbëngulje të rrallë. Një këmbëngulje që e ka bërë që të shndërrohet njëkohësisht në...

Tamburashet e vonuar!

Nga Ilir Demalia Lexova disa herë duke qenë i përqëndruar në maksimum dëshminë e Fatos Lubonjës të botuar në disa gazeta por nuk konstatova ndonjë...

DASHNORJA…

Nga Agim Xhafka Egla shkon një herë në muaj tek varri i burrit. Zakonisht pasi thyhet mesdita. Se nuk do ta shohë kush që po...

360grade.al: Situata e tensionuar Rama – Basha dhe Ilir Meta

Kryeministri nuk tërhiqet. Opozita nuk del nga Çadra, vetëm nëse del për të protestuar. Ilir Meta po jep shenja se nuk po ja del...

Unë trashëgimtar i mbretit të parë të Shqipërisë Karli i I deklaroj:

Nga Utopian Magazine Është jetike të mbrohemi kundër pushtimit të perandorisë së re Osmane. Erdogan-it me krijimin e referundumit së fundmi, i janë dhënë të...

I nderuar Basha….kam unë nja dy ide dhe asnjë ëndërr për Republikën e Re!

Nga Armir SHKURTI Pak ditë më parë, në faqen zyrtare të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha lexova këtë thirrje: “Mirësevjen në lëvizjen popullore, demokratike dhe...

Zenel Hoxha vleresohet me dekoraten e larte te St. George Order

Zenel Hoxha, kryetari i Dhomes Britanike te Tregetise ne Shqiperi u nderua me dhenien e dekorates se larte Kaloresi i Urdherit te St. George...

Ja cfare me irriton jashte mase ne diskutimet e Ismail Kadarese

Nga Ervin Qafmolla Cfare me irriton jashte mase ne diskutimet e Ismail Kadarese nuk eshte as disidenca e tij transvestite e as opinionet e tij...

Edi, do besh zgjedhje apo vetezgjedhje? Kjo eshte ceshtja.

Nga Arian Galdini Ta zeme se PD dhe ne Opozita jemi te ligjte e botes. Ta zeme se ne jemi me katundaret qe ka ky...

Il capo dell’opposizione Basha chiede il “blocco totale del traffico nazionale”

Il leader dell’opposizione Lulzim Basha ha annunciato un’intensificazione della protesta dell’opposizione in occasione delle elezioni anticipate, che si terranno il 7 maggio, per il...