Home 2017 April 24

Daily Archives: 24 April, 2017

Pse Greqia do të menaxhojë TAP-in në Shqipëri?

Nga Shaban Murati Rrëmuja politike dhe errësira e qëllimshme mediatike bënë që të kalonte në heshtje publike njoftimi shqetësues se Greqia do të menaxhojë segmentin...

“Conoscere il mondo per comprendere l’Italia”: si è parlato del Kosovo a Montefiascone

NewTuscia – MONTEFIASCONE – Secondo appuntamento alla Rocca dei papi  della rassegna di incontri del programma culturale “Conoscere il mondo per comprendere l’Italia”. Questo sec     ondo incontro...

Mogherini në Moskë:Çfarë pret BE nga Putin dhe lajmi i keq për Rusinë

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ndodhet në Moskë, në vizitën e parë zyrtare. Gjatë ditës së sotme Mogherini u...

Fatos Lubonja: Pse më sulmojnë lakejtë e Ramës?

Fill pas botimit të shkrimit tim “Edi Rama narçizizmi malinj dhe shoqëria shqiptare”, si për ta ilustruar çka shkruaja, filluan sulmet denigruese kundër meje...

Detajet/ Negociatorët e PE takojnë sot fillimisht Bashën pastaj Ramën

Negociatorët e Parlamentit Europian për krizën politike në Shqipëri, David McAllister dhe Knut Fleckenstein do të zhvillojnë ditën e nesërme takime me krerët e...

‘Nacionalizmi elektoral’ eshte hipokrit. kaq!

Nga Nebi Bardhoshi 'Nacionalizmi elektoral' eshte hipokrit. Ja kete duhet tia themi njeri-tjetrit. Para do kohesh isha ne nje konference per Ballkanin. Lektori ne panel kishte...

Thaçi pas deklarave të Hahn: Nuk ju bëhet vonë për Kosovën! BE ka mungesë...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka reaguar ndaj deklaratave të komisionarit për zgjerim të BE-së,...

Dhëndri i Berishës denoncon provokimin në protestë: Ç’bëri ersekari me kapele

Kreu i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi, njëherësh dhëndri i ish-kryeministrit, Sali Berisha, pjesë e protestës së sotme të PD-së ka...

Shpallen kompanitë fituese të koncesionit të katërt në Shëndetësi

Labopharma-një kompani shqiptare me 100 mijë lekë kapital, kompania franceze Exalab dhe një kompani e panjohur holandeze u shpallen fitues mes nëntë konkurrentëve për...

Policia, procedim penal Ristanit dhe protestuesve në Lushnje

Ndërkohe qe ne rrjetet sociale jane bere virale fotot e protestave te partisë socialiste kur ishte ne opozite dhe ku nuk ka munguar dhuna...