Home 2017 April 25

Daily Archives: 25 April, 2017

Esat Toptani nga kërkesa për mandat amerikan mbi Shqipërinë e deri te vrasja e...

Nga Kastriot Dervishi Gjatë postimeve të fundit kanë dalë disa çështje në lidhje me vrasjen e Esat Toptanit. Nga ky shkak e quaj të nevojshme...

Politiko.al: Dy femrat pranë Ramës, Linda dhe Ema, qëndrojnë pas Bankës private ABI

Në një denoncim publik gjatë një fjalimi të para dy ditëve, shefi opozitës Basha, pasi ka përmendur bashkëshorten e kryeministrit Rama si anëtare bordi...

Mbyllet takimi mes Ramës, Metës dhe eurodeputetëve

Ka perfunduar takimi i zhvilluar ne Kryesine e Kuvendit, mes Eeurodeputetëve Knut Fleckenstein dhe David McAllister me Kryeministrin Rama dhe Kryetarin e Kuvendit, Ilir...

Hoxha: Mos zbardhja e çështjes së vitit 2016 solli ngjarjen e sotme

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë disa sqarime në lidhje me vrasjen e dyfishtë të ndodhur mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, pranë mbikalimit të...

Lëvizjet në polici nisin nga Ardian Çipa

Shkarkohet nga detyra Ardian Çipa, zv/drejtori i Përgjithshëm i Policisë në seksionin e Krimeve të Rënda. Çipa e mbante këtë post prej dy vitesh...

Le Pen dhe Macron nderojnë policin e vrarë gjatë sulmit në Paris

Dy kandidatët për presidencën franceze, Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen, po marrin pjesë në një ceremoni në nder të policit të qëlluar për...

Ervin Dalipaj, i vrarë sot dhe i dyshuar për vrasjen e Gazmend Çollakut

Ervin Dalipaj, 37 vjeç, banues në Tiranë me profesion ka qenw ish-oficer policie në Shërbimin e Kontrollit të Brendshëm dhe ish-shef i Seksionit Kundër...

“Il sogno italiano” di Ylljet Aliçka secondo Oliviero La Stella

Intervento di Oliviero La Stella alla presentazione del libro a Roma, il 20 aprile 2017 Sono degli eroi per caso, i sei fratelli Tota protagonisti...

Laboratori i drogës në Xibrakë, shtyhet seanca, nipi i Enver Hoxhës refuzon të dëshmojë

Është shtyrë seanca gjyqësore ndaj të arrestuarve të kapur për laboratorin e drogës në Xibrakë të Elbasanit. Mësohet se ditën e sotme ishte parashikuar...

Nga Trump tek Macron, a është ky identikiti i politikanit të ri?

Në prag të raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale franceze u bënë krahasime të shpeshta mes Donald Trump dhe lideres së Frontit Kombëtar, Marine...