Home 2017 April 26

Daily Archives: 26 April, 2017

Kur kriza eshte rreth pa dalje pasojat jane te renda…

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Nje aksiome qe ka lindur nga historia, teorite dhe modelet e krizave thote..."do not get into vicious circle with no...

AZERBAIJAN: CUORE PULSANTE DELLA POTENZA TURCICA

Data la sua posizione geografica Baku, più di Astana o Ankara o Istanbul, può giocare un ruolo chiave nel processo di integrazione eurasiatica attraverso...

Rusët kërkojnë të sjellin në Tiranë shërbimet inteligjente, Karpushin: jam i kërcënuar!

Ambasadori rus në Tiranë Aleksandër Karpushin i është drejtuar zyrtarisht shtetit shqiptar, duke njoftuar autoritetet se ndihet i kërcënuar. Burime diplomatike bënë të ditur për...

Këshilltari i Metës flet për vendime të rëndësishme

Një tjetër reagim vjen nga Këshilltari për Mediat i kryeparlamentarit Ilir Meta. Në një status në facebook, Emiljano Aleksi ka reagaur sërish lidhur me situatën...

Ilir Meta thërret në takim të gjitha partitë parlamentare

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka thirrur në takim në orën 19:00 në Kryesinë e Kuvendit të gjitha partitë parlamentare. Burimet theksojnë se në tryezë...

Shehi: Çadra do mbyllet, po i vjen dita. Droga është zgjedhur kryeministër

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi është bindur se vendi do të shkojë në zgjedhje parlamentare, ndonëse data e mbajtjes së tyre do të jetë...

Eurodeputeti McAllister flet për dështimin e negociatave, paralajmëron rrezikun që i kanoset zgjedhjeve

Një ditë pas ndërmjetësimit mes palëve për zgjidhjen e krizës në vend, negociatori David McAllister shkruan se “pas tryezës nuk u gjet konsensus për...

Zyrtari i BE: Shqipëria ndodhet në prag të kolapsit politik

Bashkëkryesuesi i Këshillit Europian për Marrëdhëniet me Jashtë, Carl Bildt deklaron se Shqipëria është në prag të një kolapsi politik. Duke i bashkëangjitur postimit të...

360grade.al: Ja ekspertiza që futi në burg Visar Zhitin

Partia dhe organet e punëve të brendshme Tiranë caktuan dy anëtarë LSHA, redaktorë në redaksinë e poezisë pranë shtëpisë botuese “Naim Frashëri” për të...

Meta flet për ndryshime dhe bashkim. Ja mesazhi më i fundit

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me të rinjtë e LRI-së në një Njësinë administrative nr. 10...