Home 2017 April 27

Daily Archives: 27 April, 2017

Bashkurti: Meta-Zgjedhja e duhur per President

Nga Prof.Dr. Lisen Bashkurti   Sot e propozua kandidatura e z. Ilir Meta per President te Republikes. Propozimi erdhi nga grupi parlamentar i LSI dhe u...

Ish studenti i dhjetorit nuk është më LIBRA

  Nga Ardi Stefa Të dashur miq! Nga mbrëmë nuk jam më pjesë e LIBRA-s. Nuk jam më pjesë e partisë, për të cilën mendova dhe besova...

Zaev: Gruevski ka frikë të dorëzojë pushtetin

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, gjatë një konference për shyp lidhur me situatën politike në Maqedoni dhe zhbllokimin e proceseve demokratike, ka thënë se...

Media gjermane: Në Shqipëri po ashpërsohet kriza politike, rrezikohet siguria e vendit

Gazeta e njohur gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” i ka kushtuar vëmendje zhvillimeve të fundit në Shqipëri, duke theksuar se në këtë vend po ashpërsohet...

Meta shmangu përplasjen me Ruçin: Seanca mbyllet këtu pa debat!

Megjithëse iu drejtua nje fjalim të ashpër nga aleatët, Ilir Meta zgjodhi të mos i përgjigjet flakë për flakë kërkesës së Gramoz Ruçit për...

Ruçi-Metës: Reflekto! Presidenti nesër. I kemi 71 vota edh epa LSI.

Partia Socialiste vendos të zgjedhë presidentit të ri të vendit që nesër, edhe pa votat e LSI. Me një fjalim në parlament, në emër...

A shitblihen ambasadorët?

Nga Aurel Plasari (Cikli “Me historinë poshtë nënkresës”) Po, shitblihen edhe ata: i përgjigjem pohimisht që në krye pyetjeve në FB. Në historinë e diplomacisë botërore,...

Besueshmëria e Medieve në Epokën Digjitale

Nga Ariana Bytyqi,  HYRJE: Që të mbijetojë i duhet të ketë në mendje shijet e lexuesit, dhe jo edukimin e publikut apo përcjelljen e axhendave politike,...

Profilet e rreme të facebook-ut & të tjerë

Nga Jeta TOÇILA Ke facebook? Twitter? Instagram? Linkedin? Me siguri e ke të paktën një llogari. Mund ta kesh me identitetin tënd real, por ndoshta...

Një grua drejtuese në Policinë e Shtetit, kush është drejtoresha e re e Kufirit...

Ndryshime të bujshme prekët strukturat drejtuese të Policisë së Shtetit, në shenjë riorganizimi dhe reflektimi për problematikat e hasura gjatë vitit 2016. Ajo që bie...