Home 2017 May

Monthly Archives: May 2017

video

Video Lajm: Basha ne Himarë premton zotërim te pronave te trashëguara. Neranxi: ti japim...

Biznesmeni i sukseshmen Nikollaq Neranxi ne cilesine e kreut te Shoqates Himarjote per mbrojtjen e Pronave dhe Shtepive shkruan ne faqen e tij ne...

A do të hedhë prapë karamele Rama në fushën e lojës?

Nga Shpetim Nazarko, Konica.al Siç e kam shkruar dhe përsëritur pak më parë, shpërndarja e tymit pas marrëveshjes Rama-Basha do të nxirrte drejpërdrejt në pah...

“Ja projektet që na presin për t’i realizuar në dy vitet e ardhshme”

Nga Era Çela Kryetarja e bashkisë Prrenjas ,Miranda Rira në një intervistë për Perasja.com bën të ditur projektet që ka zbatuar për dy vite në...

Lefter Maliqi: Do mbështes Ramën. Ikën nga lista e PD në Berat…

Lefter Maliqi pas shumë presionesh ndaj Bashës për ta renditur të dy ose të tretin në listën e qarkut Berat, sot ka dhënë dorëheqjen...

SFIDA: Do jemi opozita e qytetarëve perballë partive te pushtet

Sfida për Shqipërinë thotë se PS, PD, LSI, dhe parti të tjera janë në zgjedhje për interesat e tyre dhe për të futur më...

Ja personi i parë në botë që shërohet nga SIDA

Një 44-vjeçar britanik mund të jetë personi i parë në botë që shërohet nga HIV-AIDS.Testet treguan se virusi nuk gjendej më në gjakun e...

Studimi/ Ja pse rritet fertiliteti tek femrat me kalimin e viteve

Hulumtuesit kanadezë kanë zbuluar një defekt në ndarjen e kromozomeve të vezores te kaviet, e cila pjesërisht shpjegon pse fertiliteti bie natyrshëm te femrat...

SHBA – Gjermani, disa shënime që lidhen me marrëdhëniet e tanishme ndërmjet tyre

Nga Kasem Seferi Historia nuk përsërit vetveten, por nganjëherë mund të gjenden dhe ngjashmëri, për arsye se për momentin ka një lloj inversioni në prirjen...

Çfarë ka ndodhur mes Saimir Kodrës dhe Ermal Mamaqit?

Ditën e djeshme Ermal Mamaqi ka publikuar në facebook një video ku shihet në dhomën e grimit të televizionit Klan. E meqë punojnë në...

Rama për marrëveshjen me Bashën: Pse nuk jemi armiq

Kryeministri Edi Rama në një takim elektoral në Shëngjin të Lezhës ka komentuar marrëveshjen e arritur me Bashën. Mes të pranishmëve kreu i qeverisë...