Home 2017 May 1

Daily Archives: 1 May, 2017

“Dija flet, mënçuria dëgjon.“ dhe politika

Nga Kasem Seferi Ortodoksia në qëndrime është vdekja e njohurive politike që nga koha kur njohuritë poltike të lidershipit varen tërësisht nga ekzistenca e të...

Disa pyetje gjysmë konspirative!

Nga Enver Bytyci 1. U bënë 70 ditë që Lulëzim Basha flet në Çadrën e Lirisë çdo ditë e madje dy herë në ditë! Ka...

1 Maji, festa apo protesta e njerëzve të vuajtur

Nga Azem Parllaku Sot është dita kur sindikatat dalin në shesh anembanë globit. Për të kërkuar më shumë të drejta për punëtorët që përfaqësojnë si...

Perché scegliere l’Albania per il tuo prossimo viaggio, ecco i 10 motivi

By Redazione /Meta News Se mi chiedessero un consiglio su un paese in cui andare questa estate non avrei dubbi: l’Albania. Nonostante sia stato un paese...

Shperthen Besian Pesha kunder Selamit, Topallit dhe Bregut

Nga Besian Pesha Josefinë dhe Majlinda a i votuat ndryshimet kushtetuese të cilat sanksiononin se është kryetari ai që me dorë të hekurt firmos listat...

Mediu: Ja përse u takova me Këshilltarin e Ramës

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu u pa sot në kafe me Sekretarin e Përgjithshëm të Kryeministrisë, Ëngjëll Agaçin. Nga një foto e siguruar nga...

Bojkoti i zgjedhjeve, Mediu: Basha ta diskutojë me forumet e PD

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu sapo kthyer nga USA shprehet se tezën e bojkotimit të zgjedhjeve PD duhet ta diskutojë me strukturat e...

Gruevski një orë e gjysmë takim me zyrtarin amerikan

Më shumë se një orë e gjysmë zgjati takimi mes përfaqësuesve të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe zv.ndihmësit të sekretarit Amerikan të Shtetit, Hoyt Yee. Gruevski...

Petrit Vasili sfidon PS?: Jo arrogancës, zgjedhjet i fitojmë me modesti

Petrit Vasili, i cili mori drejtimin e LSI pas shpalljes së Ilir Metës president, deklaroi sot se në garën për zgjedhjet parlamentare të 18...