Home 2017 May 6

Daily Archives: 6 May, 2017

Keni thyer të gjithë ekuilibrat njerëzor!

Nga Ilir Demalia Turp, turp dhe vetëm turp, për ju që nuk njihni turpin. Për ju që nuk keni asnjë lloj ndjeshmërie për vendin dhe popullin. Për...

Habit Ngjela! Bisedimet politikë në Tiranë janë sot një Lodhje e kotë.

Nga Spartak Ngjela Bisedimet politikë në Tiranë janë sot një Lodhje e kotë. Pse? Mospjesëmarrja e Partisë Demokratike në zgjedhjet e qershorit, nuk e pengon, por e...

Harroni shpesh se çfarë doni të thoni? Mësoni pse ju ndodh.

Me siguri ju ka ndodhur shpesh të harroni atë se çfarë donit të thoshit kur dikush ju ku ndërprerë! Një studim shpjegon origjinën e...

Zbulohet arsyeja pse Rama vuri ultimatum për marrëveshjen me opozitën

Pasi deklaroi vendimin për tërheqjen e kandidatit te Kavajës, kryeministri Edi Rama i kujtoi kryetarit të opozitës, se do ta presë për negociatat deri...

Lezhë, KLSH kallëzon 8 zyrtarë të ALUIZNI-t, ja dëmi ekonomik që kanë shkaktuar

Kontrolli i Lartë të Shtetit ka përfunduar auditimin në Zyrën Vendore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, Lezhë, me objekt:“Auditimi i zbatimit të ligjshmërisë...

Detajet e atentatit ndaj kryekomunarit të Bogovinës, ish-punonjësi i zbrazi gjithë pistoletën

Një ngjarje e rëndë ka tronditur gjithë rajonin e Bogovinës por edhe gjithë Maqedoninë, pas vrasjes së kryetarit të komunsës së Bogovinës, Hazbi Idrizi. Vrasjen...

Zgjedhjet në Francë, mes frikës për sulme dhe kërcënimit të ISIS

Në mbyllje të fushatës për zgjedhjet presidenciale franceze, kandidatja e së djathtës ekstreme, Marine Le Pen tha se besonte në një fitore surprizë të...

Kapet sasi e madhe droge në Itali, vinte nga Shqipëria, 4 të arrestuar

Kapet sasi e madhe droge në Itali, vinte nga Shqipëria. Sërish drogë nga Shqipëria në Itali. Policia italiane ka arrestuar së fundmi katër persona të...

Statusi tek varri i gjyshit

Nga Armir Shkurti Me babin në një dorë në tjetrën tabletin djali 14 vjeç mbërrin në varreza. Sytë i ka gjithë kohës në ekran të...

Javës tjetër protesta masive në Tiranë, Basha: Jo zgjedhje me drogën e krimin

Opozita ka lajmëruar se do të organizojë protesta masive javën e ardhshme në kryeqytet. Basha tha se javës tjetër shqiptarët do të tregojnë se...