Home 2017 May 9

Daily Archives: 9 May, 2017

Balli Kombëtar, Legalistët dhe Komunistët janë bërë bashkë në emisionin “Versus”

Për herë të parë përfaqësues të Partisë së Ballit Kombëtar, Legalistët dhe Komunistët janë bërë bashkë në emisionin "Versus" të Artur Nura në Report...

Qeveria po na çon drejt një “lajthitjeje”

ArturNga Artur Roshi   Mazhoranca sot filloi zyrtarisht fushatën elektorale pa zgjedhës dhe pa të zgjedhur për ditën e 18.Qershorit.2017. Në fjalën e tij kryeministri dukej sa i...

Romeo Gurakuqi kujton rrëzimin e bustit te Enver Hoxhës ne Shkoder

Nga Romeo Gurakuqi Te dashur Bashkeqytetare te Shkodres dhe krahines se saj qe jetoni ne emigracion, Sot,27 vite pasi djemte dhe vajzat e Labiatise rrezuan bustin e...

Paralajmërimi i frikshëm i Anonymous: Këto janë gjërat e tmerrshme që na presin

Grupi i hackerëve Anonymous ka bërë edhe një herë një paralajmërim të frikshëm në lidhje me atë që pritet të ndodhë këtë vit e...

Ja sa pritet të zgjasë protesta e opozitës dhe çfarë synojnë organizatorët

Protesta e 13 majit e opozitës në Tiranë pritet të jetë mjaft massive dhe të zgjasë gjatë gjithë fundjavës. Burime nga organizatorët e kësaj proteste...

Silva Caka: Me presidentin e ri dhe LSI forcë e parë

Me anë të një fotoje ku shfaqet në krah të Presidentit të zgjedhur Ilir Meta, deputetja e LSI-së, Silva Caka përcjell edhe një mesazh...

VIDEO/ Anila Basha përplaset me Salianjin

Kreu i PD, Lulzim Basha ka bërë disa deklarata të ashpra nga çadra e opozitës. Ai është shprehur se do të shfarosen të gjithë...

INSTAT: 30% e të rinjve as në punë dhe as në shkollë!

Duket se sipas INSTAT, në vitin 2016, të rinjtë e moshës 15-29 vjeç as në punësim e as duke ndjekur shkollën apo ndonjë formim...

Shefi i OSBE: Kemi ardhur vetëm si vëzhgues në zgjedhje

Shefi i OSBE Peter Tejlor në një konferencë për shtyp për gazetarët ka prezantuar rolin e OSBE-së në zgjedhjet e 18 qershorit. Ai është...

Blushi per Kongresin e PS-së: Rilindja punësoi vetëm 20 banditë në parlament

Ben Blushi e ka ironizuar premtimin e Ahmetajt në kongresin e PS-së për 220 mijë vende të reja pune në mandatin e dytë. Blushi...