Home 2017 May 16

Daily Archives: 16 May, 2017

Për thertoret e pacientëve në kioska e hotele dhe mungesa e përgjegjësisë së një...

Nga Eglantina Bardhi Kam plot 5 vite që nuk shkruaj. Nuk shkruaj si gazetare, sepse të jesh e tillë është përgjegjësi e madhe. Edhe sot...

Zëri i Amerikës: PS-PD janë tërhequr nga pozicionet e mëparshme. Pika më e nxehtë,...

Në Shqipëri pas kërkesës së djeshme të Zëvendës Ndihmës Sekretarit amerikan të Shtetit Hoyt Brian Yee, opozita dhe qeveria nisën sot diskutimet për një...

Të jesh gazetar shqiptar. Nga Kliton Nesturi

Dhuna e ushtruar së fundmi ndaj gazetares Arbana Xharra, më rikujtoi edhe një herë, për së shumti, faktin se sa të pambrojtur janë gazetarët...

Çfarë është “Hipotermia Malinje”që shkaktoi vdekjen e Blertës në spital

16-vjeçarja Blerta Pepa ndërroi jetë pas ndërhyrjes kirurgjikale në gju. Ajo pati komplikacione të brendshme ndërkohë që mjekët prisnin që t'i diltet anestezia. Dyshimet e...

Çfarë pritet të ndodhë nëse pranohet paketa McAllister…

Paketa e propozuar nga negociatori i PPE-së, David McAllister, për zgjidhjen e krizës politike në vend, është rikthyer sërisht në qendër të vëmendjes. Madje...

Një krim i rëndë u mbajt i fshehur nga policia?!

Policia e shtetit ka mbajtur të fshehtë sot në komunikatën e saj zyrtare, gjetjen në malin e Dajtit të trupit të një personi që...

Mustafaj: Opozita ka marrë garanci nga paketa McAllister, do kemi marrëveshje

Një nga zërat e rëndësishëm dhe ish drejtues i Partisë Demokratike, shkrimtari dhe diplomati Besnik Mustafaj teksa komentoi situatën politike, pohoi se ditën e...

DEKLARIMI I BASHËS MBI KATOLIKËT. Nga Kolec Traboini

Ky konstatim i hidhur kreut të opozitës mbi përdorimin e banditëve në parlament e pushtet, i publikuar në gazeten gjermane Standard, një të vërtetë...

A duhet të hyjë PD në zgjedhje? Nga Fatos Lubonja

Retorikat e përdorura gjatë kësaj krize politike, që ka koinciduar me fushatën elektorale, të kujtojnë thënien e Paul Valerisë: “Çdo gjë që është e...

Për çfarë tipash deputetësh ka nevojë Kosova?

Nga Fadil Maloku 1.Autoriteti (latinisht auctoritas) në sferën sociale e sidomos atë politike thënë më thjesht adreson shumë kuptime dhe shumë porosi që qojnë domosdoshmërish...