Home 2017 May 18

Daily Archives: 18 May, 2017

Demokracia si shans, koha grish në rol të edukuarit

Nga Azem Parllaku "E filluam me McAllister+ dhe e mbaruam me Big Mac", tha Kryeministri Rama duke iu referuar hamburgerit të madh nga McDonalds. Marrëveshja...

Shpërthen Petrit Vasili: Rama – Basha, marrëveshje për te ndare drejtoritë.

Vasili: Në paketë McAllister ka pasur një përcaktim që monitorimi për policinë do të ishte i plotë, pasi edhe opozita e ka vënë në dukje...

Lymi Tutit sun po e ftillo Li Senjefin…!

Nga Ledi Shamku - Merhabà mër Lym, s'të kom pa kahone vallahi - tha Li Senjefi sapo e pikasi mes ca kazanëve portokallì mikun e...

Tri dilemat e marrëveshjes midis zotit Basha e zotit Rama. Nga Enver Bytyci

Dy liderët kryesorë të politikës shqiptare, zoti Basha dhe zoti Rama, pas një maratone bisedimesh e negociatash arritën marrëveshjen McAlister plus, duke surprizuar opinionin...

Kongresi Shqiptar i Triestes dhe plani per Shqiperine e Madhe

Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France Nga Aurenc Bebja*, Francë –  18 Maj 2017 Të hënën e 3 marsit 1913, gazeta franceze « Le Temps »,...

Marreveshja Rama – Basha, Bie Petrit Vasili. Pritet reagimi i LSI

Marëveshja mes Ramës dhe Bashës që u mbyll pa përfillur partitë e tjera të vogla ka goditur jo pak edhe aleatin kryesor te PS,...

Pakti Rama-Basha, habit Majlinda Bregu me reagimin e saj

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së Partisë Demokratike, ka reaguar deputetja e PD-së, Majlinda Bregu në lidhje me paktin që u arrit mes...

Marrëveshja Rama – Basha, ikën edhe Fatmir Xhafaj nga Ministër i Brendshëm

As dy muaj nuk ka zgjatur mandati i Fatmir Xhafajt si Ministër i Brendshëm dhe nuk beri pak levizje ne radhet e policise. Ai...

Lubonja: Pakti Rama- Basha pazar i politikës së vjetër

Analisti Fatos Lubonja tha sot se dyshja Rama- Basha më shumë se sa një zgjidhje për krizën u ofruan përsëri shqiptarëve pazarin e vjetër...

Edi Rama pagëzon konsensusin me PD

Pas mbledhjes së kryesisë së PS-së, Edi Rama doli me një batutë për gazetarët - “E filluam me një McAllister Plus dhe e mbyllëm me...